Місто

Суди за знесений МАФ біля житомирського стадіону тривають: дійшли до Верховного Суду

28 січня 2019, 14:35

Підприємець Роман Кучер з 2016 року судиться з міською владою. Причина - демонтований МАФ біля центрального стадіону. В Єдиному державному реєстрі судових рішень вдалося знайти історію розгляду чотирьох окремих позовів ФОП до міськвиконкому, три з яких стосуються грошової компенсації.

В червні 2016 року Корольовський районний суд м.Житомира почав розгляд справи за позовом підприємця Романа Кучера до виконавчого комітету Житомирської міської ради.

Кучер пояснював, що в лютому 2016 року виконком прийняв незаконне рішення про демонтаж його МАФу на Старому бульварі, і тепер він хоче оскаржити це рішення в суді та отримати компенсацію за втрачене майно.

А 8 червня 2017 року суд першої інстанції виніс своє рішення по справі.

«Позивач звернувся в суд із вказаним позовом, де просить: «Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради № 117 «Про демонтаж тимчасових споруд» від 19.02.2016. В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що 10 березня 2011 року ним подано заяву, з додатками, голові Житомирської міської ради ОСОБА_2 на розміщення малої архітектурної форми для провадження підприємницької діяльності. На дану заяву ним не отримано відмови чи будь-якої офіційної відповіді. За принципом «мовчазної згоди» він розташував стаціонарну малу архітектурну форму павільйон громадського харчування по вул. Ст.Бульвар, 15 в м. Житомирі», - йдеться в ухвалі суду від 8 червня 2017 року.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд відмовив у задоволенні позову.


Скріншот з рішення Корольовського суду від 8.06.2017

Кучер оскаржив це рішення і Житомирський апеляційний адміністративний суд 9 серпня 2017 року прийняв до розгляду його апеляційну скаргу.

18 вересня цього ж року апеляційну скаргу підприємця частково задовольнили – постанову Корольовського суду скасували і ухвалили нову постанову, якої скасовували не все рішення виконкому, а лише його кремі пункти.


Скріншот з рішення апеляційного суду від 18.09.2017

6 листопада 2017 року Вищий адміністративний суд України відкрив касаційне провадження за скаргою виконавчого комітету Житомирської міської ради на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду 18.09.2017 у справі № 296/5159/16-а за позовом фізичної особи-підприємця Романа Кучера до виконкому та комунального підприємства «Інспекція з благоустрою м.Житомира» про визнання рішення незаконним та його скасування.

Але з 15 грудня 2017 року процесуальна діяльність Вищого адміністративного суду України була припинена у зв’язку з початком процедури його ліквідації, в всі не розглянуті справи були передані до Верховного Суду.

В квітні 2018 року підприємець Роман Кучер звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з виконавчого комітету Житомирської міської ради 490 тис. 874 грн. завданих йому збитків (майнової шкоди).

24 квітня 2018 року суд відкрив провадження у цій справі.

Під час судового засідання 22 травня представник відповідача в засіданні надала клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Товариство з обмеженою відповідальністю «Радомисль. Торгівельна компанія». Представник позивача заперечив проти залучення вказаної третьої особи.

Ухвалою господарського суду від 21 червня 2018 року ТОВ таки було залучено до участі у справі в якості третьої особи.

«В процесі підготовчого засідання у суду виникла необхідність залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Радомисль Торгівельна компанія" до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оскільки рішення у даній справі може вплинути на його права та обов'язки по відношенню до ФОП Кучер Р.В.», - зазначається в ухвалі суду.

ТОВ «Радомисль. Торгівельна компанія» зареєстроване 11.06.2003 р., його власники – Легенчук Олег Іванович та Нестеровський Валерій Євгенович. Вони також разом з кіпрською компанією є співвласниками фірми «Санітас», яка має однойменну мережу аптек.

Під час засідання 22 серпня 2018 року Господарський суд Житомирської області вирішив задовольнити позов Романа Кучера.


Скріншот рішення господарського суду від 22.08.2018

«Відповідач у поясненні щодо позову заперечує, оскільки вважає, що позивач не надав належних та допустимих доказів перебування у нього на праві власності спірного "павільйону громадського харчування", так як договору купівлі-продажу, укладеного у письмовій формі,не існує, а накладна, на яку зсилається позивач, не є достатнім доказом купівлі ним спірного майна та здійснення за нього розрахунків. Крім того, звертає увагу, що до позовної заяви додано копію накладної, оригіналу якої не існує, а під час розгляду справи в суді позивачем було надано копію накладної, яка не відповідає вимогам ст. 9 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Також відповідач наголошує, що Виконавчим комітетом Житомирської міської ради не проводились будь-які дії з демонтажу. Враховуючи, що дії з демонтажу, який відбувся 19.02.2016, не були визнані судом незаконними, вважає їх правомірними. Крім того, відповідач заперечує щодо визначення розміру заявленої до стягнення майнової шкоди на підставі звіту №160212/02 - М, наголошуючи, що вказаний звіт було отримано для подальшого страхування майна, тому зазначені в ньому дані не можуть бути використані для оцінки його ринкової вартості. Третя особа1 вказує, що об'єкти демонтажу за рішенням були підтверджені візуалізацією згідно фотоматеріалів, викладених у додатку до рішення. 19.02.2016 КП "Інспекцією з благоустрою м. Житомира" Житомирської міської ради було демонтовано тимчасові споруди та обладнання, відображені у додатку до Акту про демонтаж тимчасової споруди від 19.02.2016. Демонтовані об'єкти були передані на відповідальне зберігання КП "Зеленбуд" Житомирської міської ради. Майно, яке не було демонтоване КП "Інспекцією з благоустрою м. Житомира" - великий намет, стільці, столи, було демонтовано власником майна - ТОВ "Радомисль. Торгівельна компанія"», - йдеться у матеріалах суду.

Втім, представники ТОВ пояснили, що здавали ФОП Кучер в суборенду лише майно – парасолі та торговий шатер, а не демонтований павільйон громадського харчування.


Господарський суд вирішив позов задовольнити: стягнути з виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирської області на користь фізичної особи-підприємця Кучера Романа Валерійовича 490874,00 грн майнової шкоди та 7363,11 грн судового збору.

29 жовтня 2018 року Північно-західний апеляційний господарський суд почав розглядати апеляційну скаргу виконкому на рішення господарського суду.

Постановою від 12 грудня 2018 року апеляційний суд визначив, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку.

«Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Житомирської міської ради на рішення господарського суду Житомирської області від 22.08.18р. у справі №906/289/18 залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку», - зазначається в постанові Північно-західного апеляційного господарського суду.

Скріншот з вішення апеляційного суду від 12.12.2018

З 12 грудня 2018 року рішення суду першої інстанції набрало законної сили.

Після цього, 10 січня 2019 року, на адресу Господарського суду Житомирської області від міськвиконкому надійшла заява про розстрочення виконання рішення, де відповідач зазначав, що на даний час неможливо здійснити погашення боргу перед стягувачем у повному обсязі, оскільки за програмою на 2019 рік передбачені видатки в розмірі 530 тис. грн на виконання всієї програми претензійно-позовної роботи.

«Через брак коштів одномоментне погашення заборгованості призведе до повного зупинення проведення претензійно-позовної роботи Житомирської міської ради та її виконавчих органів, стане неможливим сплата не тільки судового збору за подачу позовів за апеляційних та касаційних скарг на рішення судів, а й виконання рішення по інших судових справах. У зв'язку з вказаним просить розстрочити виконання наказу строком на один рік рівними частинами», - зазначено в ухвалі суду від 11 січня.

Заяву про розстрочку виконання рішення суду прийняли до розгляду і призначили судове засідання на 21 січня 2019 року.

Цього ж дня Касаційний господарський суд Верховного Суду відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою виконавчого комітету Житомирської міської ради на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 12.12.2018 та рішення Господарського суду Житомирської області від 22.08.2018 й відхилив клопотання виконкому про зупинення виконання та дії постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 12.12.2018 у справі №906/289/18.

В травні 2018 року Кучер направив до господарського суду позов до виконавчого комітету Житомирської міської ради про стягнення 130 тис. грн моральної шкоди, «завданої винесенням незаконного рішення від 19.02.2016р , пунктом першим якого зазначено про демонтаж самовільно розміщеної тимчасової споруди ФОП Кучера Р.В. за адресою м. Житомир, Бульвар Старий, 15». Провадження у справі відкрили 22 травня 2018 року.

«12.06.2018 до суду від відповідача надійшов відзив. Відповідно до відзиву, відповідач зазначає, що оскільки позивачем не доведено, що моральна шкода йому взагалі завдана, не доведено, що порушена ділова репутація, не доведено причинно-наслідкового зв'язку між рішенням виконавчого комітету та змінами у його діловій репутації, не обґрунтовано розмір моральної шкоди втратами саме немайнового характеру, виконавчий комітет міської ради вважає, що не існує правових підстав для задоволення такого позову та просить відмовити у його задоволенні у повному обсязі», - зазначається в ухвалі суду від 19 червня, якої відкладене підготовче засідання.

7 серпня за клопотанням позивача провадження у справі зупинили «до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 906/289/18 про відшкодування збитків у сумі 490874,00 грн». 15 січня суд поновив провадження у справі і призначив підготовче засідання на 21 лютого 2019 року.

З червня 2018 року Господарський суд Житомирської області розглядає ще один позов Романа Кучера до міськвиконкому – про стягнення 462 тис. 834,58 грн. провадження у цій справі відкрите 5 червня.

17 липня провадження у цій справі припинили «до набрання законної сили судовим рішенням у справі №906/289/18 за позовом ФОП Кучера Р.В. до Виконавчого комітету Житомирської міської ради за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Комунального Підприємства "Інспекція з благоустрою м. Житомира" Житомирської міської ради, Управління Державної казначейської служби України у м.Житомирі Житомирської області та ТОВ "Радомисль. Торгівельна компанія" про стягнення 490874,00грн». А 9 січня розгляд справи поновили: чергове судове засідання призначене на 31 січня 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 15 лютого 2016 року інспекція з благоустрою хотіла демонтувати МАФ на Старому бульварі, біля входу в Центральний стадіон. Власник Роман Кучер стверджував, що дії міської влади є незаконними, але в результаті підприємець підписав припис, де зобов'язався протягом тижня демонтувати МАФ самостійно, втім згодом Кучер подав на міську владу до суду. Однак, 19 лютого 2016 року після позачергового засідання виконавчого комітету скандальний об'єкт почали демонтувати і 20 лютого завершили демонтаж МАФу, який працював там більше 10 років.

Демонтаж павільйону 19.02.2016 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МАФ суд Кучер 
Матеріали по темі