Місто

Пам'ятник воїнам АТО у Житомирі може з'явитися на майдані Соборному

4 лютого 2019, 20:46

Пам'ятник воїнам Житомирщини, які загинули на сході України можуть встановити у центрі міста, на майдані Соборному. Зміну локації монументу обговорили під час зустрічі представників департаменту архітектури Житомирської міської ради з членами сімей загиблих учасників АТО, ООС, та представниками громадських організацій 4 лютого.

«Проблема в тому, що немає єдиного бачення стосовно локації, де саме має бути встановлений цей пам’ятник. Рік тому було запропоновано та проголосовано встановлення біля меморіалу Слави. Місяць тому на засідання журі ми отримали протилежну пропозицію встановити його в центрі», - розповідає головний архітектор Житомира Юрій Безбородов.


На зустрічі присутні обговорили три основні ескізні пропозиції пам’ятника, які журі обрала з-поміж 13 варіантів минулого року та з'ясували, де ж саме родини загиблих та громадські організації хочуть бачити монумент.

«Ми маємо чітко усвідомлювати, що мають хлопці право на більше визнання, ніж на Корбутівці пам'ятник, який, у принципі, розчиняється із монументом Слави. Для нас найголовніше - це їхній подвиг і центральне місце в сьогоднішній історії, тому позиція нашої спілки чітка, що пам'ятник воїнам АТО має знаходитись в центрі міста Житомир. Є дві думки: або це місце, де раніше знаходився Ленін, або це місце, де раніше був указ президента про президію Верховної Ради про визнання», - пояснює член спілки «Ветерани Російсько-Української війни Житомирщини» Михайло Сліпченко.

«Якщо тут присутні ті, хто був 4 червня, то повинні пам'ятати, що ми не проти були цього. Чому Корбутівку ми обрали? Тому що це місце (ред. майдан Соборний) нам просто ніхто не давав. Тоді питання стояло, де хочете, тільки не те місце. У нас такі думки вже з'явилися, що ми не побачимо цього пам'ятника нашим дітям», - говорить мати загиблого учасника АТО Тетяна Стриженко.

Після тривалих обговорень більшістю голосів присутні проголосували за зміну локації пам’ятника. За словами головного архітектора Житомира, дане рішення є рекомендаційним, далі його розглянуть члени виконавчого комітету міської ради.

«Ми отримали пропозицію від громадських об'єднань, від родин. Будемо виносити це на обговорення міськвиконкому, ми, звичайно, не приймаємо тут рішення. Треба довести той конкурс, що зараз відбувся або відбувається, (як) такий, що втратив чинність, або закінчити його нарешті і оголосити новий. І, відповідно, оголошувати нові умови, нову локацію, збирати всіх знову. Це ще рік, а може, й два роботи по створенню конкурсу та пропозицій», - підсумовує головний архітектор Житомира Юрій Безбородов.

Як повідомляв Житомир.info, 5 червня 2018 року, під час обговорень, на які були запрошені учасники АТО, родини загиблих героїв та волонтери, ухвалили рішення встановити пам’ятник воїнам поблизу монументу Слави на вулиці Чуднівській.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Безбородов Сліпченко АТО пам'ятник майдан Соборний  
Матеріали по темі