Суспільство

​У Житомирській області учасники АТО можуть безкоштовно навчатися в автошколі чи на курсах англійської мови

8 лютого 2019, 11:55

Учасники АТО/ООС мають можливість безкоштовно навчатися на курсах іноземних мов, у автошколі чи навіть отримати вищу освіту.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА з посиланням на департамент праці, соціальної та сімейної політики.

«Пройти курси з іноземної мови, отримати посвідчення водія, нову технічну професію чи навіть вищу освіту учасники бойових дій Житомирщини можуть безкоштовно. При цьому учасники АТО/ООС самостійно обирають заклад, напрямок навчання, спеціальність, де планують отримати освіту або підвищити кваліфікацію», - йдеться у повідомленні.

Як пройти професійну адаптацію?

  • 1. Обрати заклад, де плануєте отримати нові знання. Це можуть бути заклади професійно-технічної освіти чи заклади вищої освіти.
  • 2. Якщо вас зацікавив напрямок, зверніться до закладу, дізнайтеся про умови навчання, графік тощо.
  • 3. Зверніться до районних (міських) органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання з відповідною заявою про бажання пройти професійну адаптацію.

До заяви має додаватися:

  • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни). В індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю в розділі "Професійна реабілітація" зазначаються рекомендації медикосоціальної експертизи про отримання послуг професійної адаптації;
  • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
  • для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується його підписом.

Після цього орган праці та соціального захисту населення укладає договір з навчальним закладом та оплачує навчання.

На 2019 рік для заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО на Житомирщині передбачено 1,4 млн грн.

У прес-службі Житомирської ОДА додають, що безкоштовно отримати освіту можуть усі учасники АТО та постраждалі учасники Революції Гідності (працюючі, непрацюючі, безробітні, військовослужбовці, працівники усіх силових структур тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни. Нові знання та навички допоможуть далі просуватися по службі або зайнятися улюбленою справою.

«За роз'ясненнями з питань надання послуг з професійної адаптації учасники АТО та постраждалі учасники Революції Гідності можуть звертатися до департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації за телефоном 47-47-19, 47-47-10, районних (міських) управлінь (департаментів) праці та соціального захисту населення», - інформують в ОДА.

Як повідомляв Житомир.info, майже 250 учасників АТО з Житомирської області безкоштовно вивчились на водіїв, один закінчив курси з англійської.

Житомир.info

Теги: АТО ООС навчання курси реабілітація ОДА  
Матеріали по темі