Місто

​Члени робочої групи підтримують пропозицію будівництва нового корпусу для житомирської гімназії № 23

8 February 2019, 14:33

Робоча група, яка вирішує подальшу долю старого корпусу гімназії № 23, де обвалилася стеля, підтримує пропозицію побудувати новий корпус для початкової школи. Обговорення відбулося на засіданні зранку 8 лютого. На ньому також підняли питання стосовно технічного обстеження садочків та шкіл Житомира, аби подібні ситуації не повторювались.

Про це Житомир.info розповів мер Житомира Сергій Сухомлин.

«Вчора розпорядженням була створена робоча група, до якої увійшли фахівці з різних управлінь, а також представники всіх депутатських фракцій міської ради. На цій робочій групі ми розглядали декілька питань. Перш за все, на сесії міської ради були виділені кошти на технічне обстеження шкіл та садочків, які можуть представляти загрозу для дітей. Вони можуть бути в гарному технічному стані, але нам потрібно зробити експертизу для того, щоб, якщо є певні внутрішні дефекти, щоб не доводити до ситуації, яка була з 23 школою. Друге питання, ми розглянули два варіанти подальших дій по будівлі 23 школи. Один варіант - це реконструкція цією будівлі, другий - будівництво нового корпусу для початкової школи. Майже всі члени комісії схиляються до того, що потрібно будувати новий корпус для початкової школи», - розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Остаточно дане рішення мають погодити на наступному тижні, після опрацювання даного питання в управліннях освіти, архітектури та капітального будівництва.

«До четверга наступного тижня управління освіти та архітектури, УКБ відпрацьовуватимуть ці питання і ми будемо бачити приблизний об'єм будівельних робіт, які потрібно робити. І вже на наступному тижні буде друге засідання робочої групи, яке надасть остаточну рекомендацію. Після цього це буде рекомендація для сесії міської ради. Ми будемо збирати позачергову сесію і виділяти кошти для початку будівництва», - додає Сергій Сухомлин.

Міський голова пояснює: на реконструкцію корпусу може знадобитись більше коштів, ніж на будівництво нового, тому такий варіант є в пріоритеті.

«Ми розуміємо, що якщо робити повну реконструкцію старого корпусу, то це фактично потрібно залишити тільки стіни. Але якщо ми почнемо утеплювати ці стіни, то треба буде посилювати фундаменти і фактично вартість реконструкції може бути навіть дорожче, ніж вартість новобудови. Ми розглядаємо можливість зробити продовження фасаду нового корпусу на місце спортивного майданчику. Ми думали трошки в глибині, але там велике скупчення комунікацій. Але остаточно на це ще мають дати відповідь спеціалісти. Коли питання про дітей, я думаю, що кошти ми повинні знайти. Вартість будівництва, те що ми бачимо по 3 гімназії, приблизно складає, разом з обладнанням 25 тис. гривень за метр квадратний. А далі треба буде просто помножити на площу, яка потрібна буде для початкової школи», - каже Сергій Сухомлин.

Робоча група, яка була створена розпорядженням мера Житомира від 6 лютого 2019 року, має протягом двох тижнів вивчити питання щодо ступеня можливості експлуатації приміщень будівлі початкової школи в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23.

Нагадаємо, 5 лютого Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що у влади є три варіанти, куди відселити 700 учнів гімназії №23.

6 лютого мер повідомив, що на час ремонту аварійного корпусу гімназії №23 учнів 8-11 класів тимчасово переселять в корпуси Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Як повідомляв Житомир.info, 24 січня у Житомирській міській гуманітарній гімназії №23 імені М.Очерета в одному з класів провалилася стеля.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гімназія №23 УКБ ремонт реконструкція будівництво Сухомлин  
Матеріали по темі