Політика

Результати опитування КМІС про вибори президента України: трійка лідерів і потенційні переможці другого туру

14 лютого 2019, 14:49

З 31 січня по 10 лютого 2019 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів на замовлення клієнта всеукраїнське опитування громадської думки.

Результати опитування соціологи оприлюднили 13 лютого на своєму сайті.

«Методом особистого інтерв'ю опитано 2007 респондентів, що мешкають у 134 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що різниця у підтримці Петра Порошенка і Юлії Тимошенко в межах статистичної похибки, що означає, що за цими даними найбільш реальними парами в другому турі були б Володимир Зеленський-Петро Порошенко або Володимир Зеленський-Юлія Тимошенко, а також зберігається висока ймовірність пари Петро Порошенко-Юлія Тимошенко. Близько половини респондентів вагаються і не можуть сказати, хто переможе на виборах. Серед тих, хто все-таки визначився зі своєю думкою, відносно найчастіше називалися Порошенко (17,8% серед усіх респондентів) і Тимошенко (16,8%) (різниця в межах похибки). Зеленського назвали 13,7% респондентів. Інших кандидатів назвали не більше 4% опитаних респондентів.

Про статки в деклараціях, спонсорів, політичне минуле, передвиборчі програми і стратегії головних кандидатів у президенти читайте в матеріалі «Української правди»

Як повідомляв Житомир.info, Центральна виборча комісія зареєструвала 44 кандидати в президенти та відмовила у реєстрації 47 особам.

Житомир.info

Теги: вибори кандидат президент опитування рейтинг  
Матеріали по темі