Суспільство

У річці Тетерів під Житомиром виявили високі концентрації хімічних сполук – результати досліджень

20 February 2019, 12:42

Екологи вже дослідили забруднення річки Тетерів нафтопродуктами у Житомирському районі.

Про це Житомир.info 20 лютого розповіли у прес-службі Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю були відібрані проби води з труби колектора зливових вод колишнього Льонокомбінату у річку Тетерів та річки Тетерів вище, нижче скиду. Результатами лабораторних досліджень зафіксовано наявність нафтопродуктів у воді з труби зливового колектора, що призвело до збільшення їх вмісту в 10 раз у створі р. Тетерів нижче скиду порівняно зі створом вище скиду. Крім того, у зливовій воді виявлено високі концентрації таких показників, як хлориди, азот амонійний, залізо загальне, хімічне споживання кисню, біохімічне споживання кисню», - інформують екологи.

«Хімічний склад води в річці Тетерів знаходиться в прямій залежності від промислових та комунальних скидів, а також від змивів з прибережних територій, у тому числі і перевищення вмісту нафтопродуктів у воді може бути результатом, як стоків промислових підприємств, автозаправок, так і збільшення об’єму господарсько-побутових стоків, витоку нафти і нафтопродуктів під час їх транспортування та розливу з території Льонокомбінату», - зазначили у прес-службі.

Враховуючи той факт, що дана труба з якої здійснювався скид не перебуває на балансі в жодного із суб’єктів господарювання, інспекція звернулась листом до Житомирської міської ради з вимогою прийняти рішення про закріплення даної труби за відповідним суб’єктом господарювання.

Як повідомляв Житомир.info, 14 лютого у селі Станишівка Житомирського району було зафіксовано скид невідомої речовини, схожої до маслянистих плям від нафтопродуктів, у річку Тетерів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологи дослідження Тетерів вода  
Матеріали по темі