Економіка

99% розмитнених Житомирською митницею «євроблях» були ввезені в Україну з порушенням правил

25 лютого 2019, 18:09

Станом на 25 лютого за пільговою ставкою акцизу Житомирська митниця оформила 7929 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба Житомирської митниці.

«Станом на 25 лютого 2019 року Житомирською митницею ДФС здійснено митне оформлення 7929 транспортних засобів за пільговою ставкою акцизного податку, що діяла з 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 року. Сплачено 480 млн грн платежів», - поінформувала митниця.

Із загальної кількості оформлених автомобілів 4025 – це авто з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За їх оформлення сплачено понад 243,9 млн гривень.

«Із цієї кількості 3983 – це ті автомобілі, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України (98,9%, без порушень – 42 авто, або кожен сотий, ред). За них власники добровільно сплатили понад 33,9 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані», - інформує прес-служба митниці.

Митники нагадують: оскільки термін дії пільгового режиму оподаткування транспортних засобів закінчився 22 лютого 2019 року, починаючи з 23 лютого діє загальний режим оподаткування транспортних засобів за повною ставкою акцизного податку.

«Підкреслюємо, що до 23 травня поточного року діють норми щодо адміністративної відповідальності для власників транспортних засобів. Після цієї дати і при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб громадянам загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду», - попереджає Житомирська митниця.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 в Україні почав діяти новий закон щодо розмитнення автівок на іноземній реєстрації, який передбачив пільговий період - 90 днів, протягом якого імпортну автівку можна було легалізувати з 50% знижкою на акциз. 1 лютого 2019 у Верховній раді зареєстрували законопроект, за яким депутати пропонують продовжити пільговий період розмитнення «євроблях» ще на три місяці.

Як повідомляв Житомир.info, з березня 2019 в Україні розпочнеться індексація пенсій: пенсіонери з низькою пенсією отримають 2 тис. 410 грн доплати за рахунок коштів, отриманих від закону про «євробляхи».

Роз’яснення експертів, думки житомирських прихильників та противників закону про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією дивіться у сюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: євробляхи митниця розмитнення  
Матеріали по темі