Суспільство

«Наші гроші» викрили корупційну схему за участю «Укроборонпрому», в якій фігурує Житомирський бронетанковий завод

26 лютого 2019, 11:11

Журналісти програми «Наші гроші» викрили корупційну схему за участю «Укроборонпрому»: неякісні запчастини і техніку з Росії контрабандою продавали державному концерну через фірми-прокладки, у цей час відмиваючи шалені суми, фіктивна компанія «Оптимумспецдеталь» за декілька років отримала від державних бронетанкових заводів близько 100 мільйонів гривень.

Про це повідомляє сайт «24 канал».

«Журналістка "Схем" Леся Іванова зібрала докази багаторічної схеми вимивання сотень мільйонів гривень з українського оборонного комплексу. В цій схемі друг і партнер президента, член Ради нацбезпеки Олег Гладковський. Його 22-річний син – один з основних фігурантів попилу. Серед організаторів – голова державного оборонного концерну Павло Букін. Відкати від групи отримували керівники десятків заводів концерну. У правоохоронних органах у цього угруповання був взагалі абонемент на недоторканість. Це розслідування – не просто розповідь. Ми покажемо як виглядає оборонна корупція зсередини. Листування учасників, внутрішню документацію цього злочинного угруповання, домовленості про хабарі з сумами і навіть номерами карток. Так, вони інколи скидали гроші тупо на картку. Зрозумієте, як сформувалось це угруповання. В розслідуванні ми звемо його "хлопчики". Як вони використали кризове становище армії. Хто за що відповідав. Кому заносили і скільки. Скільки "піднімали" самі», - повідомляє телеканал.

У розслідуванні фігурує державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод», інформація стосується закупівель у 2016 році (див. з 24:00 хв).


Після виходу сюжету «Інтерфакс-Україна» повідомило, що син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського Ігор Гладковський подасть до суду на авторів фільму, які звинувачують його в причетності до корупції в оборонному секторі.

«Звинувачення безпідставні, а так зване листування – фейкове», - заявив Гладковський у відповідь на письмовий запит агентства «Інтерфакс-Україна».

За його словами, в позові не буде матеріальних претензій, Ігор Гладковський вимагатиме лише спростування недостовірної інформації. Він також готовий надати пояснення правоохоронним органам з усіх питань, які порушили журналісти – повідомляє 26 лютого інформаційне агентство.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2018 Господарський суд задовольнив позов військової прокуратури Житомирського гарнізону про накладення 300 тисяч гривень штрафних санкцій на «Житомирський бронетанковий завод» за порушення умов договору на ремонт та поставку військової техніки, що призначена для подальшого використання при проведенні Операції об’єднаних сил. 22 червня 2018 року прокурори та слідчі за оперативного супроводу головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України із залученням співробітників департаменту внутрішньої безпеки Державного концерну «Укроборонпром» та спеціаліста Київського науково-дослідного інституту судових експертиз провели обшук складських та офісних приміщень вказаного державного підприємства. Згодом військова прокуратура повідомила подробиці обшуків на Житомирському бронетанковому заводі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розслідування бронетанковий завод Укроборонпром 
Матеріали по темі