Місто

​Виконком з'ясовував, чому комунальним приміщенням на Львівській у Житомирі користуються невідомі особи, а не орендар

6 березня 2019, 17:03

На засіданні виконкому 6 березня під час розгляду питань про оренду комунального майна обговорили ситуацію навколо нежитлового приміщення за адресою Львівська 3-а. За словами чиновників, вказане приміщення перебуває в комунальній власності, однак більше десяти років воно самовільно зайняте невідомими особами.

«Є приміщення на Львівській 3-а. Протягом довгого часу і по сьогоднішній день міська рада не може попасти у дане приміщення у зв'язку з тим, що воно самовільно зайняте невідомою особою», – говорить заступник Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.

У 2007 році міська рада надала дане приміщення в оренду, однак його орендар Тетяна Левчук так і не змогла потрапити до приміщення. Жінка протягом 1,5 роки, навіть, сплачувала орендну плату за приміщення, яким не мала змоги користуватися. Тетяна Левчук до сьогоднішнього часу відвойовує право на це приміщення.

«Міська рада мені на підставі конкурсу передала в оренду цей об'єкт, нежитлове приміщення. Цей об'єкт був самоправно захоплений Пасхальною, Куценком, Чернишем, Лимарем, які проживали у сусідньому будинку. Коли міська рада вже підписала зі мною договір оренди, в судовому порядку визнали право власності за набувальною давністю. Очевидно, що рішення незаконне. І так як я з комісією ЖЕКу прийшли передавати мені приміщення і підписувати акт приймання-передачі, почули про таке рішення. Я як орендар подала апеляційні скарги на ці рішення і вони були скасовані. Це був 2007-2008 рік. Коли їм відмовили, вони все-одно не захотіли добровільно звільняти приміщення. Я зацікавлена в тому, щоб цей об'єкт оренди був мені переданий, не з моєї вини він мені не переданий», – розповідає орендар приміщення Тетяна Левчук.


На засіданні був присутній юрист третьої сторони. Він заявив, що приміщення за адресою Львівська 3-а було викуплене у 2014 році, але договір купівлі-продажу квартири, які б це підтверджували не пред'явив. Також не зміг пояснити, чому сусіди будинку перебували у цьому приміщенні з 2007 року.

«За дванадцять років, чи коли там події були, з виселенням жильців, я можу урочисто пообіцяти, що я, як представник, за певний час позбираю всі папери і зможу дати доповідь», – каже юрист Вадим Войцешук.

«Є рішення суду, що це є приміщення міської ради. Зараз там знаходяться якісь люди, яких ви представляєте», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Люди, яких стосується рішення суду, в сусідньому приміщенні проживають», – відповідає Вадим Войцешук.

«Ми говоримо про нежитлове приміщення, яке належить міській раді. Ви – про квартиру. То про яке приміщення йде мова?», – запитує секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж.

«Ми хочемо з'ясувати самі, де чиє приміщення. В тім і справа, що немає номерів, є кілька нежитлових приміщень з різними площами…. Ми придбали це майно в 2014 році на підставі договору купівлі-продажу», – додає представник третьої сторони.

Своє бачення конфлікту та його вирішення висловив і міський голова Сергій Сухомлин.

«В мене позиція досить проста. Треба спочатку навести порядок, виселити звідти повністю всіх, щоб туди комунальне підприємство могло зайти. Воно зайде, повісить свої замки. А потім вже потрібно виносити питання про оренду чи продовження договору. З моральної точки зору, можливо, і правильно віддати цьому орендарю приміщення, тому що вона за нього платила півтора роки і потрібно повертати буде кошти. Вона його відстоювала», – пропонує міський голова Сергій Сухомлин.

Членам виконкому запропонували продовжити Тетяні Левчук договір оренди приміщення на Львівській, 3а строком на 4 місяці, протягом яких в міській раді з’ясовуватимуть причини спірного питання. Проте для підтримання даного рішення міськвиконкому не вистачило голосів, тож договір оренди не продовжили.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком оренда Левчук суд  
Матеріали по темі