Влада

АМКУ оштрафував на 136 тис. грн дві житомирські фірми, які зімітували конкуренцію в тендері на ремонт Господарського суду

19 March 2019, 16:21

Адмінколегія Житомирського обласного відділення Антимонопольного комітету оштрафувала дві фірми одного власника, які зімітували конкуренцію у тендері на ремонт фасаду адміністративного приміщення Господарського суду Житомирської області на майдані Путятинському.

Про це йдеться у повідомленні Житомирського обласного територіального відділення АМКУ у фейсбук, опублікованому 18 березня 2019 року.

Йдеться про фірми «ПроектСтрой» і «Уют Строй», які майже рік тому, у травні 2018 року, порушили законодавство про захист економічної конкуренції.

«Адмінколегією Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України накладено штраф на ТОВ «ПроектСтрой» та ТОВ «Уют Строй» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів», - повідомляє прес-служба відділення.

Так, житомирське відділення АМКУ встановило, що ТОВ «Уют Строй» і ТОВ «ПроектСтрой» подали заявки на участь у процедурі закупівлі від 24.04.2018 «Капітальний ремонт фасаду адміністративного приміщення Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, м-н Путятинський, 3/65», проведеної за допомогою веб-порталу Prozorro.

«При цьому ТОВ «Уют Строй» та ТОВ «ПроектСтрой» погоджували свої дії та здійснювали обмін інформацією під час підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі в торгах, які проведено замовником 15.05.2018. Узгодивши свої дії під час підготовки та участі у торгах, відповідачі замінили ризик, що породжує конкуренція, на координацію своєї поведінки. Така координація призвела до усунення між ними конкуренції та змагання під час підготовки та участі в конкурсних торгах», - йдеться у повідомленні.

Такі дії ТОВ «Уют Строй» та ТОВ «ПроектСтрой» визнано антиконкурентними узгодженими діями, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів) закупівлі робіт, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. На порушників накладено штрафні санкції: по 68 000 гривень на ТОВ «Уют Строй» і на ТОВ «ПроектСтрой».

Крім того, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», спотворення результатів торгів є підставою для відмови фірмам-порушникам в участі в інших процедурах закупівлі та для відхилення їхніх тендерних пропозицій протягом 3 років після винесення рішення, -зазначає прес-служба територіального відділення.


Нагадаємо, власником ТОВ «Уют Строй» і ТОВ «ПроектСтрой» є житомирянин Дрогоруб Ігор Петрович. У 2018 тендер на ремонт приміщення суду оголошували двічі: у першому у них брало лише ТОВ «Уют Строй», на наступних торгах товариство знайшло собі «конкурента».

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2018 року Господарський суд Житомирської області відмінив торги з капремонту фасаду своєї будівлі та звернувся до Антимонопольного комітету України через можливе порушення Закону «Про захист економічної конкуренції».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тендер ремонт суд АМКУ  
Матеріали по темі