Події

​У Житомирській області чоловік, який в один день втратив дружину і новонароджену дитину, хоче позиватися до суду на лікарів

21 березня 2019, 09:55

У Житомирській області замість поповнення маленькою дитиною родина пережила подвійну втрату. Померли і породілля, і дитина, а родичі винуватять у цьому лікарів, ідеться в сюжеті ТСН від 20 березня.

Що сталося – серед інших дітей розуміє лише старша 18-річна Тамара, яка про трагедію дізналася від батька. «Подзвонила до нього спитати, як мама. Він мені не хотів казати, але сказав, що вже і мами немає», - каже донька померлої Тамара Бех. У родині є ще дві доньки – Вікторії рік, Іванці чотири.

36-річна жінка, яка чекала на четверту дитину, раптом відчула сильний біль і за кілька годин викликала швидку. Лікарі з'ясували, що немовля в утробі мертве, і викликали штучні пологи, які породілля не пережила. Тепер її рідні збираються до суду.

Цього разу теж чекали на дівчинку, хотіли назвати її Любою. Вдівець Олександр Кочура розповів, що четверта вагітність у 36-річної дружини минала добре, але раптом Надія почала скаржитися на біль. Після важкої ночі жінку шпиталізували, а в лікарні виявилося, що дитина вже мертва.

«Зразу зібраний консиліум лікарів, який вирішив пологи завершити через природні шляхи. У 8:20 жінка народила і через 15 хвилин після народження в неї сталася велика кровотеча, яку ми оперували, викликали спеціалістів з Житомира», - каже акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням Черняхівської районної лікарні Віктор Усаченко.


Обласні лікарі не допомогли – жінка померла. Родичі вважають, що якби лікарі зробили кесарів розтин, Надія б вижила.

«Якщо ви чуєте, що те дитятко неживе вже там, то розріжте! Повинні були зробити кесарів, а не чавити її, щоб вона мучилася. Це тільки їхня провина», - вважає донька померлої Тамара. Її батько розповів, що лікарі після смерті дружини зізналися, що пішли на такі пологи, аби він не витрачався на кесарів розтин.

«До нього кажуть: а де б ти гроші взяв – 10 тисяч?», - розповіла кума Наталія Змієвська.

«Нема грошей, то вже їхать туди не треба, вони будуть убивати людей?», - дивується Олександр Кочура. Він тепер готується в суді добиватися покарання винуватих у трагедії.

Медики ж запевняють, що якби були показання – операцію зробили б і безкоштовно, але передбачити кровотечу ніхто не міг.

"Була готовність родових шляхів до пологів, то ми, консиліум лікарів, вирішили провести консервативно, що ми і зробили», - каже Віктор Усаченко. Тепер у лікарні проводять внутрішнє розслідування, але головний лікар уже впевнений – підлеглі діяли правильно.

«Враховуючи той діагноз, не виникало і не показано проведення кесаревого розтину», - вважає Віталій Ніколайчук.

У поліції відкрили слідство і вилучили в лікарні документи, проте медиків, які приймали пологи, поки що не відсторонили.

«Якщо буде встановлена їхня причетність, то будемо звертатися з відповідними клопотаннями. Санкція статті – від 5 років обмеження волі до 3 позбавленння волі», - пояснив заступник начальника Черняхівського відділення поліції Олександр Фещенко.

Нагадаємо, 15 березня у Черняхівській лікарні померла породілля та дитина, поліція розпочала розслідування по даному факту.

Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2018 року в Житомирському перинатальному центрі померла 24-річна породілля та її дитина. У смертях родичі звинувачували лікарів.

Житомир.info за матеріалами ТСН

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Черняхів породілля пологи дитина смерть суд лікар  
Матеріали по темі