Політика

Нардепи хочуть, щоб басейн річок Хомора та Случ у двох районах Житомирської області визнали зоною надзвичайної екологічної ситуації

22 March 2019, 14:56

Верховна Рада хоче, щоб басейн річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області визнали зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Проект постанови про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей зареєстрований в парламенті 19 березня 2019 року.

«Рекомендувати Кабінету Міністрів України здійснити подання Президенту України щодо визнання басейну річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації. Рекомендувати Президенту України оголосити басейн річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації», - йдеться у проекті постанови.

Серед авторів проекту є два нардепи-мажоритарники від Житомирської області: Володимир Литвин, обраний по Новоград-Волинському округу, та Віктор Развадовський, обраний по Чуднівському округу.


«На жаль, водогосподарська політика України та переважна частина водного, земельного, екологічного законодавства розглядають і використовують воду тільки як господарський ресурс для промислового і сільськогосподарського виробництва, отримання електроенергії, а також для скидання стічних вод, що зрештою і призвело до вичерпання природно-екологічного потенціалу водних ресурсів країни. Яскравим прикладом того, до чого можуть призвести скиди забруднених вод без очистки, є екологічна катастрофа, яка охопила Хмельницьку і Житомирську області. Напротязі чотирьох років до річок Хомора (Хмельницька область) і Случ (Хмельницька, Житомирська та Рівненська області) скидають небезпечні промислові викиди. Винуватцем забруднення органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцеві мешканці вказують ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» та КП «Полонне тепловодопостачання», розташовані в Хмельницькій області», - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Зазначається, що нагальним є визнання басейну річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації та здійснення фінансової підтримки. Водночас автори запевняють, що прийняття проекту постанови Верховної Ради України не вплине на доходну та/або видаткову частину Державного бюджету України.

Нагадаємо, 12 лютого 2019 екологи взяли проби в річках Хомора та Случ та зробили висновки, що вода забруднена хімічними та завислими речовинами, які потрапили у воду в результаті неодноразових скидів Понінківською паперовою фабрикою. 13 березня фахівці знову відібрали проби води, зауваживши, що візуально стан річки Хомора не змінився, тобто, по руслу річки наявна невідома речовина сірого кольору та відчувається неприємний запах.

Як повідомляв Житомир.info, 10 травня 2017 року у селі Глибочок Баранівського району активісти перекривали рух транспорту по автошляху Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, вимагаючи вжити невідкладних заходів щодо припинення забруднення річок Хомора та Случ. 19 червня 2018 року у Новоград-Волинському районі люди перекрили рух автотранспорту на трасі Київ-Чоп і вимагали припинити забруднення річок Хомора та Случ ТОВ «Понінківською картонно-паперовою фабрикою». 13 лютого 2019 у прес-центрі Житомирської облдержадміністрації відбулося засідання, на якому активісти піднімали питання якості вод Случі та Хомори, яка останнім часом значно погіршилася.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВРУ річка Хомора Случ Новогра-Волинський район Баранівський район екологія  
Матеріали по темі