Суспільство

Екологи зафіксували перевищення заліза та «хімії» у річках Житомирської області, забруднених стоками з паперової фабрики

20 February 2019, 12:55

Річки Хомора і Случ у Баранівському районі Житомирської області забруднена хімічними та завислими речовинами, які потрапили у воду в результаті неодноразових скидів Понінківською паперовою фабрикою.

Такі висновки зробили екологи, проаналізувавши зразки води, узяті 12 лютого 2019 в річках Хомора та Случ, де якість води вкотре погіршилася.

«Результатами лабораторних досліджень відібраних проб з річки Хомора на території Баранівського району Житомирської області зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) по наступних показниках:


  • на межі Хмельницької та Житомирської областей – хімічне споживання кисню (ХСК) в 5,9 рази, біохімічне споживання кисню (БСК5) в 13,5 рази, залізо загальне в 4,7 рази, вміст розчиненого кисню становить 6,9 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/ дм3);
  • в місці впадіння в р. Случ – хімічне споживання кисню (ХСК) в 6 раз, біохімічне споживання кисню (БСК5) в 14 раз, залізо загальне в 4,8 рази, вміст розчиненого кисню становить 7,6 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/ дм3)... Результати досліджень в черговий раз свідчать про погіршення якості води у річці Хомора внаслідок неодноразових скидів ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика – Україна»(виділено редакцією), - повідомляють екологи, ґрунтуючись на порівняльному аналізі якості води зі Случа до і після злиття із Хоморою, в безпосередній близькості до якої розташована Понінківська фабрика.


Нагадаємо, 13 лютого 2019 у прес-центрі Житомирської облдержадміністрації відбулося засідання, на якому активісти піднімали питання якості вод Случі та Хомори, яка останнім часом значно погіршилася.

Тоді начальник управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА Оксана Ревенко розповідала про порушення очистки скидів Понінківською картонно-паперовою фабрикою та необхідність реконструкції очисних споруд.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2016 року в місті Баранівка Житомирської області на березі річки Случ щодня з’являлася мертва риба. У червні 2016 року вже екс-голова Житомирської ОДА Сергій Машковський влаштував «ревізію» на Понінківській картонно-паперовій фабриці, звідки через несправні очисні споруди неочищені стоки потрапляли в річки Хомора та Случ. У липні 2016-го міністр екології та природних ресурсів закликав житомирських активістів патрулювати річку Случ, а екологи відібрали 13 проб поверхневих вод з Случі та її притоки Хомора. 10 травня 2017 року у селі Глибочок Баранівського району активісти перекривали рух транспорту по автошляху Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, вимагаючи вжити невідкладних заходів щодо припинення забруднення річок Хомора та Случ. 19 червня 2018 року у Новоград-Волинському районі люди перекрили рух автотранспорту на трасі Київ-Чоп і вимагали припинити забруднення річок Хомора та Случ ТОВ «Понінківською картонно-паперовою фабрикою».

20 лютого екологи також проаналізували якість води з річки Тетерів у Житомирському районі: забруднена промисловими та комунальних скидами, змивами з прибережних територій, а плями нафти можуть утворитися від змивів автозаправок або витоку нафтопродуктів з території льонокомбінату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологія Хомора Случ забруднення річка  
Матеріали по темі