Влада

На виконкомі обговорювали, як владнати «транспортне» питання із приватними перевізниками Житомира

3 квітня 2019, 14:56

Третій день у Житомирі міські перевізники відмовляються безкоштовно перевозити пенсіонерів та людей з інвалідністю. Пояснюючи: це вимушений крок й вимагають компенсації послуги з міського бюджету.

«До переговорів ми готові, ми готові, щоб влада за всіх пільговиків компенсувала нам перевезення. Монетизацію зробити і дати людям гроші. Люди прийдуть, заплатять і поїдуть, все», - говорить приватний перевізник Віктор Білявський.

«Транспортне» питання взялися обговорювати на черговому засіданні виконкому. Профільний заступник міського голови звітує: дії перевізників незаконні, порушують умови договору й за це останніх штрафують.


«Впродовж цих двох днів управління транспорту по всім перевізникам здійснило перевірки, ліквідовувались ці оголошення. На всіх цих перевізників було складено акти й виписано штрафи про порушення умов договору», - розповідає заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.

У свою чергу заступник начальника міського управління транспорту береться розповідати, як із маршрутниками ладнають у інших українських містах.

«В Івано-Франківську здійснюється пільгове перевезення пасажирів з 10 до 16 год. без обмеження, але в інші часи 3 пільгових місця. Компенсація з міського бюджету не здійснюється. У місті Кропивницькому визначено 6 категорій, компенсація з міського бюджету не здійснюється. Львів, перевозять всіх пільговиків і пенсіонерів, компенсація з міського бюджету становить 10% від обсягу перевезених пільговиків», - каже заступник начальника управління транспорту та зв'язку Житомирської міської ради Валентин Васянович.

«Як вони обліковують пільговиків?», - запитує член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований.

«Проводять обстеження, виводять коефіцієнт і обліковують. У Тернополі, Ужгороді діє картка, там цифра вираховується шляхом валідації у транспорті», - відповідає заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.

«А немає стратегічного плану розвитку комунального громадського транспорту? Бо цей шантаж буде завжди», - говорить член виконавчого комітету Житомирської міської ради Андрій Дяченко.

«Вартість одного автобуса більше 3 млн грн, якщо ми кажемо про великі автобуси. Нам потрібно приблизно 150 автобусів, хоча б 60 автобусів, 17 вже є. Ця сума близько 500 млн грн і тут питання: дороги нам зробити, на які потрібно десь 350 млн грн, хоч на центральні. Що на початку робити, і коли ми це зможемо дозволити?! Чекати у нас часу немає, тому завтра - післязавтра нам потрібно збирати позачерговий виконком і приймати рішення, заслуховувати перевізників і всіх», - пояснює Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Натомість, обурені витівками перевізників питають і вимагають у влади, аби ті вплинули та заставили їх виконувати умови договору щодо перевезення пільгових категорій громадян у місті. Як варіант, називаючи посилення штрафних санкцій. Однак, такий варіант вирішення питання лише загострить ситуацію, - переконує Сергій Сухомлин.

«Ми можемо завтра заблокувати усіх перевізників, тільки на чому люди поїдуть на роботу? Потрібно розуміти відповідальність за таке рішення. Тому, я пропоную без емоцій, нормально, обговорити це питання, прийнявши зважене та правове рішення», - підсумовує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Втім, обіцянки міського голови не вгамували емоцій обурених пасажирів і деякі із них продовжили сперечатися із перевізниками вже поза межами виконкому.

Фоторепортаж з чергового засідання виконкому 3 квітня 2019 року дивіться тут.

Нагадаємо, житомирські перевізники продовжують відмовляти пенсіонерам та людям з інвалідністю у безкоштовному проїзді.

Як повідомляв Житомир.info, зранку, 1 квітня, у житомирських маршрутках містяни зафіксували оголошення про те, що перевезення пільговиків буде платним, крім деяких категорій. У мерії пояснили причину відмови.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сухомлин Васянович перевізники Ткачук проїзд пільга  
Матеріали по темі