Місто

Ньоки, курячі нагетси та болоньєзе – у шкільних їдальнях Житомира опрацьовують технологію приготування страв

19 квітня 2019, 11:11

Нещодавно переможець проекту «МайстерШеф» Євген Клопотенко разом з командою проекту «Нове шкільне харчування» презентував у Житомирі «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах». Протягом березня-квітня 2019 року департамент освіти спільно з фізичними особами-підприємцями, які забезпечують харчування у закладах загальної середньої освіти, на базі їдальні ліцею № 25 провели практичні відпрацювання окремих рецептів з вказаного збірника, зокрема, нових салатів та кебабу з сиром.

Про це 19 квітня інформує сайт Житомирської міської ради.

«У квітні 2019 року на базі гуманітарної гімназії № 23 проведено семінар, на якому фахівцями розглянуто асортимент страв, що пройшли контрольне опрацювання у шкільних їдальнях відповідно до збірника рецептур, обговорено характеристики пророблених страв. Особливістю страв є використання продуктів та спецій, що є новими в шкільному харчуванні та не використовувались досі (насіння гарбузу, соняшника, селера, кінза, імбир, кориця, гвоздика, карі, куркума, паприка, орегано, хмелі-сунелі, чорний перець та ін)», - йдеться на сайті мерії.

Станом на квітень 2019 року в місті на базі шкільних їдалень продовжується опрацювання технології приготування страв, їх виходу, зовнішнього виду, смакових якостей, а насамперед, вивчається сприйняття цих страв дітьми.

«Так, практично опрацьовано наступні рецептури: №41 Пиріг пастуший; №42 Болоньєзе; №43 Курка з паприкою; №44 Нагетси курячі; №45 Стіки курячі (курячі палички); №51 Курячий шніцель; № 53 Пюре морквяне з імбиром; №55 Картопляне пюре з соком буряка; № 56 Картопля запечена з куркумою; №70 Бефстроганов з вареної яловичини; №77 Рис «Паелья»; №82 Котлети рибні; №83 Хек запечений; № 54 Ньоки (картопляні галушки); №4 Салат з буряком, картоплею та квашеною капустою; №5 Салат з буряком та сухариками; №7 Салат з капусти з ароматною олією; №8 Салат з капусти з зеленим горошком;№11 Салат картопляний; №12 Салат з капусти з насінням; №14 Салат з буряком і селерою; №24 Салат з яблуками та квашеною капустою; №39 Кебаб з сиром; №91 Олія ароматна; №92 Соус каркаде; №107 Чай масала; №108 Чай карка де», - зазначають в міській раді.

Наразі всі опрацьовані страви видаються у вільний продаж учням 5-11 класів з метою вивчення сприйняття їх дітьми та попиту маленьких споживачів.

Після затвердження автором збірника нового шкільного меню у відповідних державних органах нові страви, що вже стануть знайомі та сприйняті дітьми, будуть включені до меню їдалень житомирських шкіл.

Як повідомляв Житомир.info, 14 березня 2019 року в житомирській гімназії №3 презентували збірник рецептів для шкільного меню, який розробив кулінарний експерт, учасник шоу «МастерШеф» Євген Клопотенко. Такий проект реалізується в рамках програми «Нове шкільне харчування».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: їдальня меню школа  
Матеріали по темі