Політика

​Житомирський суд повторно обиратиме міру запобіжного заходу блогеру Муравицькому, якого підозрюють у державній зраді

22 квітня 2019, 18:29

22 квітня Корольовський районний суд продовжив розгляд справи житомирського блогера Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді. На чергове судове засідання не з'явилась захисник підозрюваного, оскільки вона задіяна у іншому провадженні. Втім, прокурор висловив клопотання про необхідність перегляду міри запобіжного заходу відносно Василя Муравицького.

«Справді, участь захисника у даному провадженні і в судовому засіданні неможлива. Однак, ваша честь, необхідно врахувати, що 3.05 закінчується строк дії запобіжного заходу, який був обраний Муравицькому, тому я вважаю, що необхідно призначити наступне судове засідання до вказаної дати. У мене є клопотання про зміну запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. Це наша позиція, позиція сторони обвинувачення», - сказав прокурор Вадим Левченко.


У перерві суд направив ухвалу до центру надання правової допомоги, і Муравицькому призначили безкоштовного адвоката. Втім, правозахисниця повідомила суду, що не готова до засідання, потребує часу на ознайомлення із матеріалами справи і взагалі не впевнена, що може брати участь у засіданні.

«Я хочу наголосити на тому, що на першому конфіденційному побаченні з громадянином Муравицьким Василем Олександровичем було з’ясовано, що він відмовляється від мене, він не бажає, щоб я брала участь у його захисті, він хоче, щоб лише був його захисник. Він також пояснив, що строк домашнього арешту спливає 3 травня, і він відмовляється від послуг Житомирського регіонального центру надання вторинної правової допомоги. Тому я не маю можливості і не бажаю брати участь у судовому засіданні, так як особа не хоче користуватись моїми послугами», - сказала адвокат Карина Макарська.

«Зауважу, що міра запобіжного заходу діє стосовно мене до 3 травня. Відповідно до цього, обрання міри запобіжного заходу не є невідкладною процесуальною дією. Якщо адвокат не може з поважних причин з’явитись у судове засідання, суд повинен перенести засідання. Відповідно до Конституції, мені не може бути нав’язаний захисник без моєї згоди, від послуг Карини Макарської я відмовляюсь, оскільки кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. У мене підписаний договір із адвокатом Новицькою. Я не погоджуюсь із наданням безоплатної правової допомоги, оскільки маю захисника, вимагаю дотримання вимог КПК і закликаю не ухвалювати завідомо неправосудне рішення», - сказав сам підозрюваний.

Після перерви суд оголосив своє рішення.

«Розглянувши клопотання та заслухавши думку учасників судового провадження, суд ухвалив: клопотання Муравицького про відмову від захисника залишити без задоволення, оскільки відповідно до статті 54 КПК участь захисника у даному кримінальному провадженні є обов’язковою. Однак, враховуючи, що сьогодні не прибула основний захисник, а захисник за призначенням заявила про неознайомленість із матеріалами кримінального провадження, розгляд даного клопотання прокурора буде відкладено на завтра, 23 квітня, на 9:30 з повідомленням основного захисника Новицької для прибуття на судове засідання», - оголосила суддя Ніна Янчук.

Нагадаємо, від січня 2019 року Василя Муравицького захищає єдина адвокатка Світлана Новицька, яка захищала творців «Новоросія-ТВ». На судовому засіданні 25 лютого 2019 року Новицька заявила, що дії суду викликають у сторони захисту сумнів у неупередженості та незалежності, й подала клопотання про відвід колегії суддів, але суд його не задовольнив.

Як повідомляв Житомир.info, правоохоронці встановили, що житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації, тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер. Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднане з розпалюванням національної ворожнечі. 2 серпня 2017 року ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира Муравицькому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення грошової застави. 13 жовтня 2017 року речниця СБУ Олена Гітлянська оприлюднила подробиці справи житомирянина Василя Муравицького, якому інкримінують державну зраду. 27 червня 2018 блогеру змінили запобіжний захід – з тримання під вартою на домашній арешт. 18 липня 2018 року в ГУНП йому одягли електронний браслет.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Муравицький  
Матеріали по темі