Місто

Чи подобається житомирянам рішення про перенесення Дня міста на травень

24 April 2019, 17:06

День міста Житомира з осені перенесли на весну та починаючи з цього року святкуватимуть у третю суботу травня. Як пояснив 23 квітня у коментарі Житомир.info міський голова Сергій Сухомлин, історично заснування міста не прив'язане до певного дня, а перенести свято вирішили через більш сприятливу погоду навесні.

Запитуємо у житомирян, що думають з цього приводу та чи розділяють таке рішення місцевої влади.


«Мені здається, що навіть краще, тому що перенесли, наскільки я знаю, на початок травня. Погода буде кращою, початок літа, тому я не проти», - відповідає Софія.

«Я проти цього, тому що це було зазначено історично, це було заснування міста Житомира. Я тільки знаю рік і все, а сам день не знаю, бо це зміна наших календарів, типу григоріанський і так далі. Все одно, хоч дощ, хоч град, ми нормально святкували День міста. В тому році був дощ, але все було нормально і всі святкували», - розповідає Ілля.

«Мені здається, що люди вже звикли до осені, а хоча, можливо, і краще буде, дітям свято, канікули. А місто підготується через місяць до Дня міста?», - запитує Віктор.

«Ставлюсь до такого добре, буде тепленько. Наш мер, він багато робить для міста, це помітно, і я думаю, що День міста цього року буде дуже гарним», - каже Вікторія.

«Я негативно до цього відношусь. Чому, пояснюю. Традиції залишаються традиціями. Те, що є якість амбіції у мера чи у депутатів міської ради, це їхні амбіції та особиста думка», - говорить Володимир.

«Та вже ми звикли до тієї дати. А зараз, може, тепліше і так зручніше, що весна, всі свята зараз, і День перемоги буде, і всі інші», - зазначає Надія.

«Це дуже добре, бо тепло це великий плюс, буде привілей, тому що вже квіти є, плюс вже весна, і можна святкувати. Мабуть, місту це краще видно, тому що багато восени є свят, це жнива і ще різні свята є. А весною – чому б ні, це добре було б для міста. Якщо вони приймали рішення, то обґрунтовано приймали рішення, там дуже розумні люди сидять», - ділиться Олександр.

«В травні хороша погода, і всі проснулись після зими. Як на мене, то класно. Уже скоро це, звичайно, але, якщо плани не дуже грандіозні, то встигнуть підготуватись», - зауважує Ксенія.

Нагадаємо, під час сесії міської ради 23 квітня депутати затвердили статут Житомирської міської об'єднаної громади. Дане питання стояло першим на порядку денному, а підтримали його одноголосно. Разом з тим, у третій статті затвердженого статуту громади є пункт, у якому йдеться, що День міста Житомира святкуватимуть у третю суботу травня.

Як повідомляв Житомир.info, 8 вересня 2018 року до Житомира приїхав президент України разом з дружиною: вони прогулювались Михайлівською та вітали людей з Днем міста. Завершилось святкування Дня Житомира на майдані Соборному в 2018 році концертною програмою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День міста свято святкування  
Матеріали по темі