Місто

У Житомирі територію Замкової гори планують перетворити на музейний квартал

5 травня 2019, 10:08

Планується, що територія Замкової гори у Житомирі перетвориться на музейний квартал, де туристові буде цікаво провести час.

Про це 3 травня інформує прес-служба Житомирської ОДА.

«Відомо, що Житомир має розгалужену систему підземних ходів. Проте більшість з них до цього часу ще не досліджувалися. Віднайти пам’ятки історії та зробити їх привабливими для туристів – саме така мета стоїть сьогодні перед фахівцями», - зазначила начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва.

«3 травня на запрошення управління, місто відвідала співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Ірина Черевко. Вона оглянула старовинний погріб у приватній садибі, залишки вежі на Замковій горі і надала свої методичні рекомендації щодо можливості дослідження підземних ходів», - йдеться на сайті ОДА.

«Всі ці ділянки потребують георадарних досліджень. Виявивши усі перспективні залишки, можна продовжувати дослідження, зробити повноцінні розкопки. Це можуть бути залишки підвалів, цегляного або кам’яного мурування, вежі, вали. Головне – зробити акцент на туристів, облаштувати все так, щоб було цікаво», – зазначила Ірина Черевко.

Наступним кроком до досліджень стане георадарна розвідка.

«Завдяки підтримці голови ОДА Ігоря Гундича з 2016 року працює програма охорони культурної спадщини, на яку виділяються кошти і яка дає змогу займатися і такими проектами, як дослідження, розкопки. Найближчим часом ми замовимо георадарну розвідку, яка буде коштувати близько 10 тис. грн. Впевнені, що за 2 роки цей проект реально реалізувати та відкрити для туристів цікаві історичні об’єкти», – розповідає Тетяна Парфентієва.

Нагадаємо, у грудні 2017 року перед закриттям сезону археологічних розкопок на Замковій горі у Житомирі учасники експедиції підсумували результати досліджень, розповіли, з чого все починалося, розкриваючи таємниці «археологічної кухні».

Як повідомляв Житомир.info, на Замковій горі у Житомирі розкопали оборонну споруду XVI–XVII ст. та знайшли артефакти трипільської культури.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Замкова гора Парфентієва розкопки георадарна розвідка Черевко 
Матеріали по темі