Влада

Які порушення виявило НАЗК у деклараціях секретаря Житомирської міської ради Наталії Чиж

7 May 2019, 11:41

Національне агентство з питань запобігання корупції під час повної перевірки декларацій за 2015-2017 роки секретаря Житомирської міської ради Чиж Наталії Михайлівни виявило ознаки кримінального правопорушення – умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Про це 7 травня інформує сайт НАЗК.

«Встановлено, що Наталія Чиж не вказала у деклараціях свої фінансові зобов’язання перед банком та фізичною особою. Також у декларації за 2015 рік не зазначила корпоративні права члена сім’ї в господарському товаристві. Загалом встановлено недостовірні відомості у кожній декларації посадовця на суму понад 13,6 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило Національне антикорупційне бюро, направивши обґрунтований висновок.

НАЗК нагадує, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

Покарання за цією статтею КК України: штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн) або громадські роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Нагадаємо, секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж очолила квітневий ТОП порушень антикорупційного законодавства.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2018 року Житомирський районний суд зобов’язав секретаря міськради Наталію Чиж повернути Сергію Ходаковському 81 тис. доларів, які вона позичила в серпні 2015 року й написала розписку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НАЗК декларація Чиж  
Матеріали по темі