Влада

​Житомирський виконком з другої спроби затвердив проведення Днів Європи та зажадав фотозвіту після святкувань

10 травня 2019, 16:39

У Житомирі 10 травня зібрали позачерговий виконком, аби обговорити питання проведення святкових заходів до Всесвітнього дня вишиванки та Днів Європи.

На попередньому засіданні, 8 травня, члени виконавчого комітету не підтримали даний проект рішення, вважаючи бюджет святкувань завеликим. Під час засідання мер Сергій Сухомлин прокоментував і те, що попередньо День Європи у Житомирі мали відзначати 19 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій. На його думку, така помилка продемонструвала непрофесійність управління культури.


«На минулому виконкомі не затверджений захід по Дням Європи, і тут питання не до членів виконкому, я розумію, що не один раз піднімалося питання, що всі проекти рішень повинні надаватись членам виконкому і присутнім з конкретним кошторисом, і управління має бути підготовленим для нормальної презентації заходів для того, щоб члени виконкому свідомо приймали те чи інше рішення. У цьому році ми не проводимо великих заходів стосовно Дня Європи. Навпаки, програма передбачає залучення дітей до цих заходів. Після цього у нас була непроста розмова з начальником управління культури. Я думаю, що день-два, і ви побачите реакцію на підготовку і проектів рішення, і інше рішення, яке готувало управління культури, бо коли робляться проекти від виконкому на 19 травня в День вшанування жертв політичних репресій і плануються концерти чи інші заходи, я думаю, що це недопустимо», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Програма святкових заходів передбачається з 15 по 18 травня включно. День Європи проходитиме 18 травня, але до святкових заходів долучаються ще 15-го та 16-го числа туристична виставка, форум роботодавців і ярмарок вакансій», - каже заступниця начальника управління культури Житомирської міської ради Наталія Марчук.

Член виконкому Сергій Артьомов звернувся до управління культури з проханням зробити фото та відеозвіт з Дня Європи та продемонструвати на наступному засіданні. Таку пропозицію підтримав і міський голова.

«Це дуже слушне зауваження. На наступний виконком, після проведення свята, зразу робимо звіт по всім таким заходам. Наприклад, провели День вишиванки чи День прапора, витратили кошти, а на наступний виконком прийшли прозвітували, показали фотографії, відео, скільки прийшло людей, щоб всі розуміли, куди витрачаються кошти», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Після обговорення члени виконкому одноголосно підтримали рішення щодо проведення Днів Європи та Всесвітнього дня вишиванки у Житомирі.

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року управління культури Житомирської міської ради оголосило про проведення двох тендерів на організацію та проведення заходу до Дня Європи та на проведення тематичного фестивалю. Орієнтовна вартість обох тендерів в сумі складала 530 тис. грн. В результаті торгів переможцем тендеру на проведення заходу «День Європи» стала Наталія Пономарьова з пропозицією 347 тис. 794 грн, і вона ж виграла тендер на організацію культурно мистецького фестивалю національних товариств, запропонувавши свої послуги за 141 тис. 351 грн. В результаті за обидва заходи управління культури має заплатити 489 тис. 145 грн.

Як повідомляв Житомир.info, в 2018 році У Житомирі на відзначенні Днів Європи планували витратити майже 750 тис. грн. У рамках святкування на Михайлівській відбулася святкова хода «Житомир багатонаціональний», у якій взяли участь віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, мер Сергій Сухомлин, посадовці мерії та представники національно-культурних товариств міста.

Житомир.infо

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Дні Європи виконком управління культури  
Матеріали по темі