Влада

Житомирська область – одна з двох в Україні, які досі не розподілили субвенцію НУШ, закупівлі під загрозою зриву

11 May 2019, 09:33

Дві області – Житомирська і Миколаївська – досі не розподілили субвенцію, спрямовану на Нову українську школу, тож у цих регіонах є ризик зриву закупівель обладнання для перших класів.

Про це 10 травня заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Всеукраїнської наради освітніх управлінців щодо початку підготовки до наступного 2019-2020 навчального року, йдеться на сайті МОН.

Зазначено, що 5 областей, які були під загрозою зриву закупівель обладнання для Нової української школи, - Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська та Запорізька – після легкого підштовхування швидко зорієнтувалися і на сьогоднішній день вже перерозподілили всі кошти. Однак є 2 області, які, попри запевнення виконати розподіл у квітні, єдині ще цього не зробили - це Житомирська та Миколаївська області.

«Ми повірили на слово. Частина виконала обіцяне, частина - ні. Миколаївська та Житомирська області - єдині, в яких досі не здійснено розподілу, і сьогодні там закупівлі на Нову українську школу перебувають під більш ніж реальною загрозою зриву», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що гіркий досвід минулого року, коли не все обладнання надійшло до шкіл вчасно, не може повторитися, тому люди мають знати, які обласні ради досі не розподілили кошти.

Очільники управлінь освіти обох регіонів зазначили, що у кожній з областей сесії обласних рад не збирались ще з грудня. Водночас проекти розподілу вже готові і подані депутатам обласних рад.

«Шановні колеги, ми всі добре знаємо, як ложка дьогтю псує бочку меду. Навіть якщо в одній області не буде здійснено закупівлі вчасно, постраждає робота усіх нас, адже це вже не повністю зроблена робота», - додала Міністр.

Лілія Гриневич підкреслила, що МОН свою роботу над помилками зробило – Уряд віддав гроші з центрального бюджету на 2 місяці раніше – ще у лютому. Наразі робота за обласними радами та управліннями освіти.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2019 року прес-служба Міністерства освіти і науки інформувала, що уряд розподілив і направив в регіони 1,215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році. Відповідно до розподілу, Житомирська область мала отримати 45 млн 618,9 грн субвенції: 35 млн 929,3 тис. грн – на закупівлю обладнання та 9 млн 689,6 тис. грн – на підготовку вчителів.

Як повідомляв Житомир.info, остання сесія Житомирської обласної ради відбулася 7 лютого 2019 року. Вона була позачергова. Найближча сесія Житомирської обласної ради запланована на 23 травня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Нова українська школа МОН Гриневич субвенція  
Матеріали по темі