Місто

Житомиряни можуть перевіряти ремонти на спеціальній антикорупційній карті

15 травня 2019, 14:58

Перевірити ремонт доріг, будівель, дитячих садочків, шкіл та поліклінік - усе це відтепер житомиряни можуть зробити за допомогою комп'ютера або навіть смартфону усього в кілька кліків.

15 травня представники громадської організації «Антикорупційний штаб» у Житомирі презентували карту ремонтів, де відображена інформація про роботи, на які виділялись кошти із бюджету. Тут можна також дізнатись інформацію про замовника, підрядника та вартість ремонту. На думку представників ГО «Антикорупційний штаб», це дозволить кожному слідкувати за ефективним використанням бюджетних коштів.


«Для чого воно зроблено. Для того, щоб будь-який громадянин, користувач інтернету міг зайти туди, подивитись по своїй адресі або по адресі, яка йому цікава, наприклад, садочок дитини, зайти і подивитись: які ремонтні роботи за його власні гроші, за гроші платника податків, були там реалізовані. І перевірити, чи дійсно це було зроблено, бо ми знаємо, що бувають ряд випадків, коли кошти реалізовані не дуже правильно і ремонтні роботи або не проведені зовсім, або проведені неякісно», - розповідає голова ГО «Антикорупційний штаб» Юлія Гречка.

З інформацією про ремонти можна не просто ознайомлюватися, але й впливати, якщо вони виконані неякісно. Для цього не потрібно ходити із мітингами до кабінетів чиновників або вриватись на сесії міської ради. Достатньо залишити скаргу прямо на сайті із мапою.

«Якщо ви побачили, ви знаходите на сайті на цей об’єкт. Там ви можете написати коментар, бажано перепостити у Facebook і написати, що там не зроблено, хто ще там живе - зверніть увагу. І обов’язково напишіть скаргу. Є велика червона кнопка – «Скарга», нам лише потрібні ваші e-mail, ім’я і текст. Ми до вас або перетелефонуємо або напишемо. Ну, і в першу чергу ми запитуємо про фото. Надішліть нам фото. Далі ми вже витребуємо акти виконаних робіт та іншу супровідну документацію і дивимось: що замовлялось за ці гроші, що мало бути зроблено, в які терміни і чи було воно зроблено. Зазвичай там вже все видно, все зрозуміло, і тоді максимально ефективно ми будемо це питання вирішувати», - каже Юлія Гречка.

Щоб поінформувати мешканців будинку або жителів мікрорайону про ремонт, якого вони могли не бачити, волонтери організації час від часу розклеюватимуть спеціальні оголошення.

«У будинку за моєю спиною був проведений до серпня 2017 року ремонт каналізації в підвальному приміщенні на 177 тисяч гривень. Відповідно ми зараз розмістимо ці оголошення, і якщо місцеві мешканці прочитають, побачать, що ремонт був проведений неякісно, якщо після цього були повторні прориви чи інше, то вони можуть звернутись до нас, а ми звернемось до замовників, щоб підрядник був змушений в рамках гарантійних строків виправити ситуацію», - розповідає аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Ілля Кротенко.

Ознайомитись із картою можна за посиланням.

Нагадаємо, 10 травня 2019 року Житомирський міський голова Сергій Сухомлин пообіцяв, що з 13 травня 2019 у місті оголосять тендер на капітальний ремонт вулиці Корольова. А доти дорогу там підсипатимуть асфальтом, зрізаним на вулиці Параджанова.

Як повідомляв Житомир.info, 25 квітня 2018 року влада Житомира підписала меморандум з «Фондом Східна Європа» в рамках реалізації спільного проекту «Відкрите місто». 4 квітня 2018 року члени виконкому Житомирської міської ради більшістю голосів підтримали впровадження проекту в місті. У червні 2018 онлайн-сервіс «Відкрите місто» запрацював у тестовому режимі.

Житомир.infо

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Антикорупційний штаб ремонт скарга онлайн-ресурс  
Матеріали по темі