Місто

У Житомирі збираються затвердити стратегічний план міської мобільності

16 травня 2019, 14:45

З метою створення стратегічного плану, який відповідатиме потребам у мобільності людей та бізнесу в місті та їх оточенні задля досягнення кращої якості життя, міська рада збирається затвердити План сталої міської мобільності Житомира.

Відповідний проект рішення сесії 15 травня опублікований на сайті міської ради.

«План сталої міської мобільності (ПСММ) – це стратегічний план, який має відповідати потребам у мобільності людей та бізнесу в містах та їх оточенні задля досягнення кращої якості життя. Він базується на існуючій практиці планування та принципах інтеграції, участі та оцінки. Ключовими заходами Плану сталої мобільності міста Житомир є створення інтегрованої системи управління мережею громадського транспорту та єдиної системи диспетчеризації, реорганізація маршрутної мережі, створення відокремлених смуг руху для громадського транспорту, облаштування дорожньої інфраструктури засобами заспокоєння руху, облаштування острівців безпеки та встановлення болардів, створення та реконструкція пішохідної інфраструктури, будівництво безпечної велосипедної інфраструктури, розробка концепції організації паркувального простору, створення транспортно-пересадкових вузлів та інші», - пояснюють розробники Плану.

Розробники проаналізували мобільність житомирян: розподіл за видами поїздок немоторизованим (піша ходьба, їзда на велосипеді) та моторизованим транспортом (автомобільний та громадський) складає відповідно 39% та 61%. Громадський транспорт – основний вид пересування у Житомирі. Частка користувачів громадського транспорту становить 46%, і водночас значна частка переміщень здійснюється пішки – майже 38%. Відсоток користування індивідуальним автомобільним транспортом чоловіками вдвічі вищий, ніж жінками.

Розподіл поїздок за видом пересування містом

Розподіл поїздок за віком

Зона 500-метрової доступності громадського транспорту

Представлена також централізована система управління громадським транспортом.

Розписані чотири сценарії реалізації першого етапу плану:

Підтримка та експлуатація – базовий сценарій, який передбачає, що у найближчому майбутньому не відбудеться суттєвих змін у фінансуванні та організаційній структурі. Місто не має істотних інвестицій, а політична ситуація у місті характеризується неготовністю приймати зміни та недостатністю організаторської спроможності.

Поновлення та розширення – місто буде реалізовувати активну інвестиційну стратегію і мати доступ до значних фінансових ресурсів для розвитку сектору. Суттєві зміни у плануванні та організаційній чи інституційній структурі відсутні.

Реорганізація та підготовка – сценарій передбачає, що суттєвих змін у фінансуванні не відбудеться, але відбудеться вдосконалення організаційної структури у найближчий час. Місто має обмежений доступ до фінансових ресурсів, але політична, громадська підтримка та організаторський потенціал перебувають на високому рівні для реформування галузі.

Приблизні витрати на реалізацію першого етапу сценарію (2019–2023 рр.): 402,7 мільйони гривень

Трансформація – найбільш оптимістичний сценарій, який пропонує найкращі можливості для кроку вперед. Місто має доступ до значних фінансових ресурсів, а також відмінні організаційні можливості та громадську підтримку для реалізації стратегій та інновацій.

Приблизні витрати на реалізацію першого етапу сценарію (2018-2023 рр.): 449,9 мільйонів гривень

Весь План, який збираються затвердити на сесії міської ради, займає більше 150 сторінок.

Як повідомляв Житомир.info, 30 січня 2019 року міськвиконком затвердив Концепцію інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року, яка розроблялася з 2016 року спільно із європейськими партнерами. 7 лютого Концепцію на сесії затвердили депутати міської ради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада транспорт мобільність  
Матеріали по темі