Суспільство

Обсяги держзамовлення за рівнем «бакалавр» у 2019 році збільшать для майбутніх освітян, інженерів, аграріїв і соцпрацівників

20 May 2019, 15:52

16 травня 2019 року відбулася нарада під головуванням першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва щодо формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих професій, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році.

Про це 20 травня повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«За результатами наради було визначено, що обсяги держзамовлення будуть сформовані за галузями знань відповідно до пропозицій Міністерства освіти і науки України (МОН). Водночас, стипендійне забезпечення для переліку пріоритетних спеціальностей буде визначатись з коефіцієнтом 2.0 та в обсязі 70% числа студентів, що навчаються за державним та регіональним замовленням», - йдеться у повідомленні.

Учасники наради підтримали ініціативу МОН, яка надає за пріоритетними спеціальностями можливість «підтягувати» черговиків за широким конкурсом, а також практику МОН щодо надання додаткового коефіцієнту до конкурсного балу (галузевого коефіцієнту) та надання підвищеного сільського коефіцієнту за пріоритетними спеціальностями.

У 2019 році будуть застосовувати наступні принципи формування обсягів державного замовлення:

обсяг підготовки за рівнем «молодший спеціаліст» збільшиться майже за всіма галузями знань. Незначне скорочення обсягів буде стосуватись лише до таких галузей, як «Журналістика», «Математика та статистика», «Інформаційні технології» та «Сфера обслуговування»;

за рівнем «бакалавр» передбачається збільшення обсягів замовлення за такими галузями знань, як «Освіта/Педагогіка», «Математика та статистика», «Механічна інженерія», «Електрична інженерія», «Автоматизація та приладобудування», «Виробництво та технології», «Аграрні науки та продовольство» та «Соціальна робота». В той же час скорочуються обсяги підготовки за такими галузями знань як «Право» та «Публічне управління»;

за рівнем «магістр» запропоновано зменшення обсягів прийомів майже за всіма галузями знань, крім «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Публічне управління та адміністрування».

Уряд не передбачатиме обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за спеціальністю «Право» заочної форми підготовки.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році найбільше місць державного замовлення отримали спеціальності «Середня освіта», «Медицина», «Комп'ютерні науки», «Правознавство».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ абітурієнт вступна кампанія спеціальність бакалавр магістр  
Матеріали по темі