Влада

Депутати Житомирської обласної ради обговорили проблему з львівським сміттям, яке звозять у Семенівську ОТГ

23 травня 2019, 17:10

На сесії обласної ради 23 травня голова Семенівської ОТГ Житомирської області заявила, що з недобудованого заводу в селі Терехове зробили справжнє звалище львівського сміття. Вона розповіла, що завод був викуплений інвесторами, які обіцяли побудувати на цьому місці нове підприємство, яке займатиметься сміттєсортуванням. Натомість на ділянку масово звозять відходи зі Львова. Голова громади звернулася за допомогою до депутатів.

«О першій годині мені зателефонував місцевий житель і повідомив, що на територію, яку обнесли п’ятиметровою огорожею, заїхала машина, схожа на сміттєвоз. Ми виїжджаємо, сміттєвоз вже розвантажився, а водій нам сказав: «Да, я привіз львівське сміття». Він зателефонував своїм, які його направляли. Після телефонного дзвінка він нам сказав: «Говорити нічого не буду, але ви не перші і не останні. Ну і що, що мене зараз заарештують, повірте, що наші юристи зроблять все, щоб мене відпустили», - бідкалася голова Семенівської ОТГ Наталія Семенюк.


«Ви бачите цю залу? В тому заводі таких п’ять зал, які забиті повністю львівським сміттям. Це сміття лежало, допоки було холодно, зараз жара, і ви не уявляєте, який там запах. Ми всі знаємо власників цього сміття, знає поліція, знає прокуратура, але вони бездіяльні. Мене тільки одне цікавить - в нас є колега-депутат Пасічник, який займався вивезенням цього сміття. Фракція «Самопоміч» і сміття - здається, тут все зрозуміло», - зауважує депутат Житомирської обласної ради Віталій Вітусевич.

Під час обговорення між депутатами Олегом Пасічником та Іллею Смичком спалахнула суперечка. Останній повідомив, що Пачісник мав забезпечити вивіз сміття з тієї ділянки, однак належним чином це не забезпечив.

Слово взяв інший член об'єднання «Самопоміч» Євгеній Жабокрицький, який висловив думку, що фракція та її очільник Андрій Садовий до цього непричетні, а винні у ситуації деякі депутати та ті, хто хотів на цьому заробити грошей.

«Я вважаю, що це колеги самі нас підставили. Лідер би з нами так не вчинив, є якийсь підприємець, який би хотів на цьому заробити грошей, є ряд кіл, які знали про все і висвітлили це в такому світлі. Ну ви представляєте, що я самі собі прийду і в колодязь плюну, а завтра буду розказувати, що вода така-сяка? Ну смішно, немає про що поговорити», - каже депутат Житомирської обласної ради Євгеній Жабокрицький.

Під час сесії начальник ГУНП в Житомирській області повідомив, що поліція вже кілька місяців розслідує справу, вже допитані свідки, а наразі чекають на висновки екологічної інспекції.

«Відповідно, ми чекаємо висновків екологічної інспекції про шкоду, яка завдана сміттям. На даний час слідчі дії тривають, і по отриманню висновків експертизи ми будемо приймати рішення по застосуванню тих чи інших заходів до власників та директора цього підприємства», - сказав начальник ГУНП в Житомирській області Вячеслав Печененко.

Депутат Тарас Собко вніс пропозицію звернутися до міської ради Львова та її очільника Андрія Садового, щоб ті відшкодували усі витрати, які підуть на перевезення та утилізацію сміття в Семенівській ОТГ. Дану пропозицію голова Житомирської обласної ради поставив на голосування, однак більшість депутатів її не підтримали та приступили до розгляду іншого питання.

Нагадаємо, вночі 19 березня 2019 року жителі села Хажин Бердичівського району затримали вантажівку, яка виїхала з території недіючого цегельного заводу неподалік с. Терехова. Керманичем сміттєвоза був житель Львівської області.

22 березня 2019 року екологи разом з поліцейськими провели обшуки на території недобудованого цегельного заводу у селі Терехове в Бердичівському районі, де місцеві жителі виявили гори львівського сміття.

Як повідомляв Житомир.info, у селі Терехове Бердичівського району Житомирської області кілька днів, починаючи з 14 квітня, у приміщенні недобудованого заводу горіло львівське сміття.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття львівське сміття сесія облради село Терехове Семенівська ОТГ  
Матеріали по темі