Влада

Міністр екології закликає навчальні заклади не запускати в небо повітряні кульки й небесні ліхтарики

30 травня 2019, 14:56

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликає навчальні заклади України підтримати флешмоб #ековипускний та під час святкування випускних вечорів, а також урочистостей до Дня захисту дітей утриматися від повітряних шоу з використанням гелієвих повітряних куль та небесних ліхтариків.

Про це 29 травня інформує прес-служба міністерства екології та природних ресурсів України.

Міністр нагадав, що матеріали з якого складаються кулі (латекс) завдають істотної шкоди навколишньому природному середовищу, а небесні ліхтарики нерідко стають причиною лісових пожеж, а їх дротяний каркас стає справжньою пасткою для дрібних тварин і птахів.

«Я закликаю всі навчальні заклади України приєднатися до флешмобу #ековипускний та відмовитися від ідеї з повітряними шоу. Натомість пропоную висаджувати дерева чи витратити гроші, призначені для купівлі повітряних кульок, на благодійні внески, наприклад, притулкам для тварин. Така відмова нічого не вартує, а для довкілля – стане великим бонусом», - написав Остап Семерак на своїй сторінці у Фейсбук.

Він нагадав, що матеріали, з якого складаються повітряні кулі, розкладаються протягом кількох років, Крім того, багато тварин сприймають використані кулі за їжу, а птиці плутаються в прив'язаних мотузках і стрічках, що призводить до їх загибелі.

При цьому Міністр екології зазначив, що крім повітряних куль та небесних ліхтариків, велику небезпеку для довкілля становлять також світлові кулі, які працюють на батарейках. При розкладанні останніх в грунт і водупотрапляють небезпечні хімічні речовини та завдають великої шкоди довкіллю і здоров'ю кожної людини.

«Тільки уявіть, скільки тонн кульок за попередні роки було випущено у небо над Україною і подумайте, на яку відстань їх заніс вітер від місця проведення вашого свята і що з ними зараз. Повірте, вони і досі не розчинилися і валяються навіть у найнезайманіших куточках природи», - резюмував Остап Семерак.

Як повідомляв Житомир.info, школа №30 на Польовій у Житомирі підтримала екофлешмоб вінницьких школярів під назвою «Краще дерево в землі, ніж кулька в небі».

Нещодавно в ліцеї №25, розташованому на Малій Бердичівській, 18 у Житомирі, офіційно заборонили подарунки педагогам та закладу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Семерак флешмоб випуск повітряні кульки  
Матеріали по темі