Події

Житомирська податкова міліція викрила конвертаційний центр, через який з 2018 року пройшло понад 200 млн грн

31 May 2019, 17:19

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області припинили роботу конвертаційного центру, через який було проведено операцій на суму понад 200 млн грн.

Про це 31 травня повідомляє сайт Державної фіскальної служби.

«В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з мінімізації податкових зобов’язань та переведення безготівкових коштів у готівку. З метою прикриття незаконної діяльності фігуранти створили (зареєстрували) та/або придбали корпоративні права низки підконтрольних підприємств, яким формували податковий кредит з ПДВ за рахунок придбання фіктивного ліміту на реєстрацію податкових накладних в ЄРПН у компаній, що займаються реалізацією товарів за готівку. У подальшому здійснювалася підміна номенклатур груп товарів та оформлювався їх продаж в адресу «клієнтів» конвертцентру (вигодонабувачів) – підприємств реального сектору економіки», - йдеться у повідомленні.

Отримані на рахунки підконтрольних фігурантам компаній кошти нібито за купівлю товарів, організатори «конверту» знімали готівкою та повертали клієнтам. Такі послуги коштували вигодонабувачам 13% від суми конвертації. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за 2018-2019 склав понад 200 млн грн.

«За результатами обшуків, проведених в офісному приміщенні конвертцентру, а також за місцями зберігання документів та проживання організаторів незаконної схеми та в їх автомобілях з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 68 тис. грн, 8,5 тис. дол. США, 500 євро готівкою, а також 38 печаток підконтрольних компаній, печатку приватного нотаріуса, 9 паспортів громадян України, на ім’я яких зареєстровано фіктивні компанії, банківські картки, флеш-накопичувачі, комп’ютерну техніку та автомобіль», - зазначають у ДФС.

Як повідомляв Житомир.info, в листопаді 2018 року співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Житомирській області ліквідували конвертаційний центр та вилучили в його організаторів 1,2 млн грн готівки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДФС податкова міліція конвертаційний центр  
Матеріали по темі