Події

«Безкарність вбиває»: у Житомирі пройшла акція протесту через убивство 5-річного хлопчика в Переяславі-Хмельницькому

4 червня 2019, 22:16

Ввечері 4 червня більше двох десятків активістів зібралися на акцію «Безкарність вбиває» під стінами Головного управління Нацполіції в Житомирській області у зв’язку з нещодавньою новиною про вбивство 5-річного хлопчика в Переяславі-Хмельницькому. У тяжкому злочині обвинувачують двох поліцейських, які вирішили задля забави постріляти в бляшанки з пістолета та влучили в голову маленького хлопчика.

Активісти декількох міст України, в тому числі Житомира, цього дня вийшли до будівель управлінь нацполіції з вимогою справедливо покарати винуватців та відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.


У Житомирі учасники акції прийшли з плакатом «Поліція вбиває дітей», під двері ГУНП запустили димові шашки та залишили на згадку декілька написів на будівлі.

«Декілька днів тому п'яні поліцейські в Переяславі-Хмельницькому Київської області вирішили побавитись, тому що їм захотілось постріляти посеред міста по банках. В результаті вони підстрелили 5-річного хлопчика з табельної вогнепальної зброї, і після чого він помер в реанімації. Ми прийшли сюди сьогодні для того, щоб оголосити свої вимоги, так як і по інших містах України. Наші вимоги пов’язані з тим, щоб відбулося дійсно розслідування, щоб винні були покарані, щоб міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав рапорт на відставку, адже особа, яка знаходиться на такій посаді і не може контролювати своїх підлеглих, вона не гідна займати таку посаду», - розповідає координатор організації «С14» в Житомирі Сергій Палькевич.

«Та мене просто вже дістало, чесно кажучи. Знову історія, в якій пов'язані люди, які мали б нас захищати, – це поліцейські. Я не стверджую, що всі поліцейські такі, але таких випадків надто багато, коли поліція проявляє свою непрофесійність. Відразу почалась брехня, відразу поліцейські почали виправдовуватись. Зрозуміло, що відразу там почались покривання, коли поліцейська кажуть: ні, то ніякого там пострілу не було, впав вдарився головою, а потім кажуть: ні, все-таки був постріл, кваліфікують як хуліганство. Перед тим, як сюди йти, я вже прочитав в новинах, що все-таки перекваліфікували на умисне вбивство малолітньої дитини за попередньою змовою, тобто розуміємо, що велика різниця в статтях. Це якесь колективне покривання, виходить», - каже учасник акції Леонід Мацієвський.

Наостанок активісти пообіцяли пильнувати хід розслідування.

Як повідомляв Житомир.info, увечері 3 лютого під будівлею Житомирського відділу поліції зібралися активісти, аби підтримали місцевих націоналістів, які розмалювали стіни офісу партії «За життя».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акція протест поліція ГУНП  
Матеріали по темі