Місто

Міська влада оприлюднила проект нових умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах в Житомирі

7 червня 2019, 10:16

Управлінням транспорту і зв’язку Житомирської міської ради розроблено проект регуляторного акту «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Житомирі».

Про це 6 червня повідомляє сайт міської ради.

«Прийняття рішення виконавчого комітету міської ради має на меті забезпечити практичну реалізацію Закону України «Про автомобільний транспорт» та постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» та від 3 грудня 2008 року № 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», що в свою чергу приведе до визначення переможця конкурсу на перевезення пасажирів на внутрішньорайонних автобусних маршрутах загального користування, що віднесені до компетенції Житомирської міської ради», - йдеться в оголошенні.

Також 6 червня опублікований відповідний проект рішення міськвиконкому.

Проект регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу, звіт про базове відстеження розміщено на офіційному сайті Житомирської міської ради в розділі «Регуляторна діяльність».

Зауваження та пропозиції до вищевказаного проекту регуляторного акту приймаються до 10 .07.2019 р. Контакти розробника проекту регуляторного акту: майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, e-mail: zt_transport@ukr.ney, тел. 48-11-99, 48-12-08.

Проектом рішення передбачається затвердити обов’язкові та додаткові умови конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Житомирі.

Нижче – деякі пункти обов’язкових умов:

Строк дії договору 5 років встановлюється для перевізників, що заявили на конкурс, автобуси яких відповідають умовам конкурсу, та середньозважений строк експлуатації яких (повних років з року виготовлення) не перевищує 5 років.

Для інших перевізників, що заявили на конкурс, автобуси яких відповідають умовам конкурсу, та середньозважений строк експлуатації яких (повних років з року виготовлення) перевищує 5 років, термін дії договору становить 3 роки.

У разі надання перевізником-претендентом інвестиційного зобов’язання, початкова кількість автобусів, які відповідають умовам конкурсу, повинна становити не менше 20%, строк дії договору становить 5 років.

Договір з переможцем конкурсу укладається на 1 рік у разі відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу.

Вимоги до рухомого складу: на конкурс можуть бути заявлені автобуси, що відповідають вимогам безпеки дорожнього руху та рік випуску яких не перевищує 10 років; для здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування допускаються автобуси обладнані пристроями для автоматичного відкривання мінімум двох дверей для входу/виходу пасажирів. Кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю (з низькою підлогою та пандусом, пристосованим для перевезення осіб з обмеженою здатністю до пересування) та інших маломобільних груп населення, встановлюються не менше 35% загальної кількості автобусів до 31 грудня 2019 року та до 50% - з 1 січня 2020 року. Транспортні засоби, пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, повинні бути пристосовані для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату та обладнаними зовнішніми звуковими інформаторами номера і кінцевих зупинок маршруту, текстових та звукових систем у салоні для оголошення зупинок.

Вимоги щодо пасажиромісткості, категорії, класу та технічних показників автобусів та режиму руху на кожному маршруті визначаються рішенням виконавчого комітету міської ради про затвердження міської автобусної мережі та Організатора про проведення відповідного конкурсу.

Тарифна політика при обслуговуванні міських автобусних маршрутів повинна відповідати діючому законодавству України в частині затвердження чи узгодження тарифів на послугу з перевезення пасажирів, та рішенням виконавчого комітету міської ради. Самостійне збільшення або зменшення затвердженого тарифу не допускається.

Додаткові умови передбачають встановлення в автобусах обладнання GPS-моніторингу, валідаторів для оплати за проїзд (АСОП), засобів звукового інформування, відеореєстраторів. Також перевізники мають екіпірувати всі автобуси своїми логотипами та символікою міста й одягнути водіїв у форму.


В аналізі регуляторного впливу проекту рішення зазначено, що під дію акту підпадають 14 суб'єктів господарювання: 2 середні, 1 малий та 11 мікро.

За підрахунками міської влади, витрати перевізників становитимуть 20 тис. 350 грн/рік на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва, сумарні витрати на всіх суб’єктів господарювання складають 40 тис. 700 грн/рік.

Також зазначені витрати, які несуть суб’єкти господарювання при запровадженні GPS моніторингу та АСОП, придбання пристроїв відеоспостереження та форми одягу для водія автобусу: за інформацією перевізників вартість абонплати на GPS – 2400 грн/рік, вартість відеореєстратора від 2300 до 5000 грн та форма одягу від 425 до 650 грн.

Нагадаємо, міська влада продовжує готувати рішення щодо підвищення вартості проїзду в маршрутках. На сесії міської ради 6 червня мер Сергій Сухомлин заявив, що влада готується для проведення спільного конкурсу, щоб об’єднати міські та приміські маршрути.

Як повідомляв Житомир.info, для підвищення вартості проїзду в міських автобусах з 3 до 5 грн перевізники в 2017 році підписали додаткові угоди, в яких були, зокрема вимоги щодо встановлення автоматизованої системи оплати проїзду до кінця 2017 року та оновлення рухомого складу – автобуси старше 10 років мали бути замінені впродовж місяця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт перевізник маршрутка автобус проект рішення  
Матеріали по темі