Місто

​Тестування на ВІЛ, ігри, малюнки про здоров'я: у центрі Житомира відбулась акція «Ми обираємо здоровий спосіб життя»

25 червня 2019, 13:55

До Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками у центрі Житомира громадські організації міста разом із представниками держустанов влаштували вуличну акцію «Ми обираємо здоровий спосіб життя». 25 червня на Михайлівській і дорослим, і дітлахам розповідали про проблеми різних видів залежностей, пропонували зіграти у пізнавальні ігри, вікторини, а також безкоштовно пройти швидкий тест на ВІЛ.

«З 1987 року у світі 26 червня відзначається Міжнародний день боротьби з незаконним обігом наркотиків, і саме до цієї дати ми проводили у міській раді круглий стіл, а продовженням є спільна вулична акція «Ми обираємо здоровий спосіб життя». Ті всі громадські організації і державні установи, а їх сьогодні тут на Михайлівській одинадцять, ми разом дійшли до спільної думки, що ми маємо на вулиці говорити більше про позитив, про проблему, але словами позитиву. В першу чергу, тут працюють інформаційні намети усіх громадських організацій, установ із інформаційними матеріалами на різні теми, починаючи від залежності нарко-, алко-, закінчуючи інтернет залежністю», - розповідає директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.


Представники громадської організації «Перспектива», які пропонують сьогодні на Михайлівський пройти експрес-обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, демонструють процедуру проходження швидкого тесту.

«Робиться прокол в пальчику, капається кров на тест і буфер проявляє цю полоску, тобто є інфекція чи немає. Якщо є інфекція, то показує дві смуги. Якщо немає - одна смуга», - каже соціальний робітний ГО «Перспектива» Наталія Новікова.

Серед інших локацій - зона для малювання, виставка робіт учнів житомирських навчальних закладів, активності від представників школи зі скандинавської ходьби.

Батьки, які прийшли на захід зі своїми дітьми, діляться, що завжди говорять зі своїми чадо про здоров’я, спорт та погані звички. Більше того, намагаються й самі бути прикладом.

«Говоримо про це щоденно і займаємося щоденно, бо це здорово, круто і прикольно», - говорить Роман Лабунський.

«Я займаюся футболом та плаванням», - ділиться Натан Лабунський.

«Здоровий спосіб життя - це правильно їсти, рухатися потрібно, гарний сон у дитини має бути, відпочинок, гратися побільше на свіжому повітрі, загартовування, тому що здоров’я буде міцне, дитина, як і ми, не буде хворіти на різні хвороби, буде настрій гарний», - стверджує житомирянка Леся Галич.

Як повідомляв Житомир.info, 31 травня у Житомирі відзначали Олімпійський день, до якого долучився голова НОК Сергій Бубка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЗОЖ ВІЛ наркотик Михайлівська  
Матеріали по темі