Влада

Зубко хоче змін до Конституції, щоб ліквідувати держадміністрації й запровадити інститут префектів

27 червня 2019, 14:14

Без змін до Конституції децентралізація завжди буде незакінченою реформою, яку можна скасувати, тому говоримо про глобальні трансформаційні зміни на рівні держави, про проєкт нового майбутнього України.

На цьому у своєму блозі для інтернет-видання «Цензор» наголосив віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – інформує прес-служба віцепрем'єр.

«Мова йде про зміни, які дають можливість управляти майбутнім держави, нарешті управляти, а не плисти за течією ще радянської системи менеджменту країни і відчувати, що вектор розвитку держави залежить від рішень однієї, двох, п’яти особистостей, а не сталості державних інституцій. Ефективність має бути основним критерієм як для центральної влади так і для місцевої. Впевнений, внесення змін до Конституції стануть потужним антивірусом для децентралізації», - підкреслив Геннадій Зубко.

За його словами, напрацьовано два напрями змін, які кардинально запустять всю управлінську систему в країні.

«Перше - це повна передача всієї виконавчої влади на рівень громад, районів, областей. Це дасть чітке розуміння українцям, хто і за що відповідає в країні. Лише тоді місцеве самоврядування матиме можливість надавати жителям якісні і доступні публічні послуги. Для виконання цих повноважень гарантується сумарність фінансових ресурсів, а прийняття закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» дасть нову якість управлінських рішень. Ланка держадміністрацій буде ліквідована, дублювання функцій усунуте. Як і конфлікт між районним рівнем і громадами. На території, покритій громадами, повноваження районного рівня втрачаються. Він повинен об'єднувати не менше 150 тисяч мешканців і кілька громад. Мати нові повноваження згідно з законом «Про засади адміністративно-територіального устрою».

Друге – запровадження інституту префекти, які виступатимуть арбітрами законності дій місцевої влади. Абсолютно новий, запозичений у Європи інститут. Саме вони здатні замінити голів адміністрацій, функціонал яких вже не відповідає реформі. Окрім цього, префект забезпечуватиме захист прав і свобод громадян, здійснюватиме нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування та забезпечуватиме виконання державних програм. Двохсотлітній досвід функціонування інституту префекта у Франції довів, що така система є виправданою, ефективною і дієздатною. Але постає питання, хто має призначати префекта. Це дискусійне питання. З одного боку, в нас парламентська модель правління, уряд призначається парламентом і є виконавчою гілкою влади. З іншого, функція захисту прав і свобод громадян – це функція президента», - наголошує урядовець.

За словами віцепрем'єр-міністр, імплементація змін до Конституції - це ГРОМАДний проєкт, який потребує ресурсу, підготовки кадрів, і яким потрібно займатись вже зараз.

«Зміни до Конституції – це реальний антивірус проти конфлікту між гілками влади, проти регіональної корупції, проти політизації місцевого самоврядування, проти неефективних місцевих менеджерів, проти уразливості від будь-яких політичних пертурбацій. Впровадивши ці зміни, ми виведемо Україну на зовсім новий рівень розвитку демократії, захисту прав і свобод українців, врешті решт - на новий рівень якості життя. Ми зробимо Україну по-справжньому європейською державою!», - підкреслив Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, Верховна Рада 31 серпня 2015 року ухвалила постанову «Про попереднє схвалення законопроєкт про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: децентралізація Зубко Конституція  
Матеріали по темі