Влада

Новий голова Державної митної служби назвав п’ять основних задач, які потрібно реалізувати

3 липня 2019, 17:27

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, який переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби, назвав п’ять задач, які пропонує реалізувати в митниці.

Про це він розповів у інтерв’ю Економічній правді.

При цьому Нефьодов підкреслив, що перед ним ніхто не ставив ніяких завдань — "ні президент, ні прем'єр, ні міністр фінансів, ні МВФ".

Однак, за словами Нефьодова, "митниця — це проблема", і з неї треба "створити щось гарне".

"Щось таке, що не асоціюватиметься з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою, порушеннями, чергами, "піджаками", "скрутками", - зазначив він.

Водночас він підкреслив, що для вирішення цих проблем немає єдиного рецепту.

"Треба робити одночасно все", - додав він.

І назвав п'ять основних речей, які, на його думку, потрібно реалізувати.

Перше — це електронізація.

"Це основний метод боротьби з корупцією і неефективністю. І в сфері закупівель, і на митниці держава, на жаль, не може собі дозволити якісних високооплачуваних службовців", - зазначив він.

Друге — це кадрова реформа.

"Кадрові зміни в будь-якій організації однакові. Потрібно зрозуміти, хто наші співробітники, як плануємо наймати нових, як їх навчити і як потім оцінювати, кого підвищувати, а кого звільняти", - підкреслив Нефьодов.

Третє — митна інфраструктура.

"Це не лише горезвісні сканери, про які соромно згадувати, а й автоматичні ваги, автоматичне сканування номерів, поворотні камери", - пояснив Нефьодов.

Четвертий пріоритет — інтеграція у європейську митну спільноту.

"Митниця не існує сама по собі. Синхронізація українського законодавства з європейським — надважливе завдання", - зауважив Нефьодов..

П’яте — це оновлений Митний кодекс.

"Актуального Митного кодексу сьогодні нема, його треба писати", - резюмував Нефьодов.

Читайте детальніше в інтерв’ю: Головний митник Максим Нефьодов: Мене вже попереджають "Готуйся. Бери охорону. Машину спалять".

Економічна правда


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: митниця Нефьодов ДМС  
Матеріали по темі