Суспільство

У Житомирі відкрито перший в області соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей

10 травня 2008, 08:20

8 травня за в Житомирі відкрито перший в області соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Гуртожиток створено для забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – випускників шкіл-інтернатів області тимчасовим житлом.

До послуг мешканців закладу – також організований відпочинок, психологічна, соціально-педагогічна, юридична та інформаційна допомога фахівців (консультації з соціальної адаптації в суспільстві, обрання професії, створення сім’ї тощо) та пропозиції з працевлаштування.

Першими новоселами соціального закладу стануть 30 юнаків та дівчат – нинішніх випускників шкіл-інтернатів області. Для їх повноцінного проживання за організаційного сприяння Житомирського обласного центру соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді в гуртожитку обладнано 10 житлових кімнат, 2 кухні, 2 санвузли, кімнату для відпочинку й занять та кімнату для службового персоналу.

Термін перебування в соціальному гуртожитку – до 3 років.

На створення цього соціального закладу для особливої категорії молоді з Державного бюджету України в 2007 році було виділено 700 тис. грн. Кошти спрямовано на ремонт приміщення та придбання належного обладнання. На функціонування гуртожитку в 2008 році в обласному бюджеті передбачено 217,6 тис. грн.

У 2007 році з 200 випускників інтернатних закладів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування 61 були незабезпечені житлом (31%), у 2006 році – з 215 випускників інтернатів 114 мали житлові проблеми (53%).

Станом на 01.05.08 в м. Житомирі на квартирному обліку перебувають 62 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Житло їм не пропонували впродовж останніх 10 років. Особа даної категорії, яка стоїть першою на пільговій черзі, поставлена на квартирний облік ще у 1988 році

Згідно з соціальним дослідженням, яке провів Житомирський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді серед студентів навчальних закладів Житомирської області з числа дітей-сиріт, 64% із них не задоволені умовами свого проживання, 62% - потребують після закінчення навчального закладу допомоги органів виконавчої влади, соціальних служб у розв’язанні їх житлової проблеми та працевлаштування, - повідомляє прес-служба держадміністрації

Житомир.info

Матеріали по темі