Політика

У Житомирській міськраді залишилося чотири повноцінні фракції, третина депутатів – позафракційні

17 липня 2019, 15:13

У Житомирській міській раді з 42 депутатів 14 – позафракційні.

Така інформація станом на 17 липня є на сайті міськради в розділі «Депутати».

Інші 28 депутатів входять до складу п’яти фракцій: Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 11 депутатів, ВО «Свобода» – 5, Опозиційний блок – 5, Радикальна партія Олега Ляшка – 4, Об’єднання «Самопоміч» – 3.

Відповідно до статті 49 Регламенту Житомирської міської ради, мінімальна кількість депутатів для формування депутатської фракції становить не менше 4 депутатів, тобто фракція «Самопоміч» фактично не існує.

«Скоріш за все фракція буде розпущена, але офіційно вона припиняє існування тоді, коли голова фракції про це заявляє на сесії. Відповідну заяву я зроблю на найближчій сесії міської ради», - сказав в коментарі Житомир.info голова фракції Об’єднання «Самопоміч», секретар міської ради Наталія Чиж.

Нагадаємо, на сесії міської ради 20 червня 2019 року чотири депутати заявили про вихід з фракції Об’єднання «Самопоміч»: Олександр Рибак, Антон Ракович, Валерій Шевчук та Олег Хмілевський. У фракції, крім голови, залишилися двоє депутатів - Юрій Юзвинський та Віталій Кирилюк.

Як повідомляв Житомир.info, перші позафракційні депутати з’явилися в Житомирській міській раді в серпня 2018 року: Олександр Величко та Василь Шевченко вийшли з фракції ВО «Батьківщина», бо їхня партія «Громадянська позиція» йшла на вибори окремо. На сесії міської ради 6 червня 2019 року Любов Цимбалюк заявила про розпуск фракції ВО «Батьківщина» і створення депутатської групи «Житомир для житомирян».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада фракція "Самопоміч" депутат Чиж  
Матеріали по темі