Місто

​Мер Житомира розповів, коли почнуть будувати новий корпус гуманітарної гімназії №23

30 липня 2019, 18:35

Будівельні матеріали, обладнання та техніка — так зараз виглядає майданчик перед школою №17 у Житомирі. Станом на 30 липня будівельники ведуть роботи із укладання тротуарної плитки та реновації фонтану, який знаходиться перед входом до приміщення навчального закладу. Встигнути закінчити будівництво підрядники повинні до початку нового навчального року, однак облаштувати тут мають не лише фонтан, але й вхід до школи.

Чи вкладаються у графік будівельники і чи встигнуть вони здати роботу до початку навчання, запитуємо в житомирського міського голови Сергія Сухомлина.


«Підрядником там є компанія, яка більш-менш вкладається в терміни й робить ремонтні роботи досить непогано. Тут у мене побоювань нема. Ми не збираємось зараз вкладати величезні кошти в будівництво нового фонтану. Ми фактично робимо реновацію того, що було. Але буде встановлено нове обладнання. Є частково проблема із тим, що там доволі високий рівень ґрунтових вод. Коли ми викопали під’ямок і повинні були зробити місце для зберігання обладнання для фонтану, то виявили, що рівень ґрунтових вод високий. Зараз є певне коригування по проєкту. Трохи переноситься місце для обладнання. Але ми маємо надію, що до першого вересня основні роботи на цій невеликій площі, у цьому сквері будуть закінчені. Ми спілкувались з керівництвом школи. Я не можу зараз сказати про погодні умови, як от, наприклад, сьогодні був дощ, але якщо будуть якісь коригування по термінах, то ми маємо можливість заводити учнів з іншої сторони. Але я впевнений, що процес затягнеться довше, аніж на тиждень чи два», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Ще один заклад освіти, де найближчим часом планують масштабні будівельні роботи - це гуманітарна гімназія №23. На початку року в будівлі старого корпусу просто посеред уроку в класі обвалилась стеля. Після того було вирішено будувати новий корпус гімназії. Наразі проєкт вже виготовлено, і будівництво буде розпочате після проведення тендеру.

«Були виділені перші кошти міською радою завдяки підтримці депутатського корпусу, 5 мільйонів гривень. Частина коштів була виділена на проєктні роботи, і зараз проєкт вже готовий. Ми чекали, поки його зроблять комплексно, щоб ми розуміли, яка сума потрібна, щоб в нас ця сума була передбачена в бюджеті і щоб проводити тендер вже по кінцевій сумі. На минулій сесії проєкт вже був зроблений, нам потрібно було ще виділити кошти на проходження експертизи, бо без проходження експертизи ми не можемо знати кінцевої суми і не можемо оголошувати тендер. На минулій позачерговій сесії ця сума була виділена і, якщо я не помиляюсь, вже оголошений тендер на будівництво школи. По процедурі це приблизно місяць. Я маю надію, що в другій половині вересня вже почнуться роботи по будівництву нового корпусу 23 гімназії», - каже міський голова.

Чому варто будувати новий корпус, мер Житомира пояснює на прикладі гімназії №3.

«Коли в інших містах робиться реконструкція старих будівель, то суми реконструкції з термомодернізацією становлять починаючи від 30 тисяч гривень за метр квадратний. Гімназія №3: нове будівництво, з трьома спортивними майданчиками, з облаштуванням території, з комунікаціями та обладнанням, комп’ютерними класами і усім іншим обійшлось в суму приблизно 24 тисячі за метр квадратний. Якщо розбити на квадрати, то це не дуже й велика сума. Як показує практика інших міст - зараз простіше і дешевше будувати нове, аніж пробувати реанімувати старе», - розповідає Сухомлин.

Загалом будівництво нового корпусу гімназії №3 обійшлось в 97 мільйонів гривень. Будівництво ж у 23-й гімназії може бути на 15 мільйонів дешевшим, припускає мер. Наразі розроблена конструктивна документація та проведено розрахунки для того, щоб будівельники вже могли розпочати роботи. Як виглядатимуть фасади та інше зовнішнє облаштування, обіцяють презентувати вже найближчим часом.

Нагадаємо, у Житомирській міській гуманітарній гімназії №23 імені М.Очерета 24 січня 2019 під час уроків в одному з класів, де навчаються першокласники, впала балка.

Як повідомляв Житомир.info, на реконструкцію території та відновлення фонтану біля школи № 17, яка знаходиться на вулиці Київській, 49 і межує зі стадіоном «Спартак», виділили з міського бюджету 3 млн 16 тис. 969 грн. 7 лютого 2019 мер створив робочу групу, яка підтримала пропозицію будівництва нового корпусу для гімназії № 23.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гімназія Сухомлин  
Матеріали по темі