Місто

​У рамках Європейського тижня мобільності в Житомирі протестують нову концепцію майдану Соборного

13 August 2019, 22:53

Увечері 13 серпня на Замковій горі житомиряни обговорили нову концепцію майдану Соборного. Зокрема, зменшити автомобільне кільце і перетворити вільну територію на громадський простір.

Саме ця ідея весною цього року перемогла у конкурсі на найкращу концепцію житомирського майдану. У вересні в рамках Європейського тижня мобільності її планують протестувати.


«Тут зібралися активні жителі Житомира, які побачили ідею реорганізації руху на майдані Соборному, яке відбудеться під час Європейського тижня мобільності 16-22 вересня. На обговоренні ми показали, як це може бути і як велике асфальтне кільце ми хочемо на тиждень перетворити в активне місце, де приємно буде знаходитись житомирянам. Воно буде з елементами тактичного урбанізму, відмежуванням руху автомобілі, деревами, рампами і вуличними меблями. Хочемо наповнити цей простір активностями. Місто Житомир за допомогою іноземних партнерів проводило конкурс на кращу концепцію реконструкцій центральних площ, і всі вони зійшлись на тому, що їх потрібно перетворювати на більш людиноцентричний пішохідний простір. Саме цей проєкт ми і хочемо протестувати, аби дізнатися, чи вдасться звузити майдан Соборний для автомобілістів і створити простір для людей», - розповідає директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет.

Приєдналися до обговорення представники громадських організацій, влади та активні житомиряни. Вони висловлювали своє бачення цього простору, дискутували та пропонували власні ідеї.

«Ми прийшли на це обговорення з колегою для того, щоб зрозуміти, яким чином ми можемо внести свій вклад для того, щоб захід, який запропонували у Житомирі, відбувся. Поки що концепція виглядає дуже цікаво, оскільки тільки передбачає залучення мешканців міста до створення такого простору, спрямованого на пішоходів, не тільки на автомобілістів. Ми запропонували кілька своїх пропозиції. Зокрема, в нас вже є розроблений квест, який передбачає різні види мобільності: і для пішоходів, і для автомобілістів», - ділиться учасниця обговорення Жанна Соловйова.

«Я дуже люблю ходити пішки, люблю прогулянки, природу і, звісно, мене тішить новина, що місто буде озеленене, тут буде багато парків і менше доріг та машин. Представлено все було дуже цікаво, однак шкода, що так мало людей сьогодні відвідало обговорення», - каже Юлія Пастух.

«Як на мене, то в концепції не продумані паркувальні місця, але думаю, що згодом і це буде передбачено. Я також не побачив деяких речей, які були б важливі для організаторів масових заходів на майдані. В принципі, треба тестувати маленьке коло і побачимо, як воно буде», - говорить учасник обговорення Ілля Грицанюк.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні міськвиконкому 1 серпня 2018 року мер Сергій Сухомлин говорив, що на реконструкцію майданів Соборного та Перемоги Житомир може отримати грант в розмірі 10 млн євро. У листопаді 2018 року визначили команди архітекторів, які стали учасниками конкурсу на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги (ЛКП «Інститут просторового розвитку», ГО «Урбан куратори», ТОВ «Ю Сі Джи» Всього на розгляд журі було подано 15 заявок. У травні 2019 року повідомили, що конкурс на кращу концепцію житомирських майданів виграло львівське комунальне підприємство.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: майдан мобільність концепція автомобільне кільце  
Матеріали по темі