Події

​Дисциплінарна комісія звільнила житомирського прокурора, який протаранив три припарковані автомобілі та після ДТП лаявся з поліцейськими

23 серпня 2019, 13:02

Прокурора Житомирської місцевої прокуратури Житомирської області Зінчука Вадима Юрійовича притягнули до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади в органах прокуратури.

Про це йдеться в рішенні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 5 серпня 2019 року, опублікованому на офіційному сайті КДКП.

«Притягнути у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-2114дс-23дп-19 прокурора Житомирської місцевої прокуратури Житомирської області Зінчука Вадима Юрійовича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури», - йдеться у рішенні, винесеному на підставі розгляду дисциплінарної скарги.

В обґрунтуванні рішення мова йде про те, що прокурор вчинив дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, та одноразове грубе порушення правил прокурорської етики.

Мова йде про те, що в ніч на 25 вересня 2018 року, перебуваючи за кермом автомобіля Volkswagen Passat, Вадим Зінчук пошкодив три автомобілі у подвір’ї багатоповерхівки по вулиці Шевченка у Житомирі, після чого залишив місце ДТП. Очевидці події переслідували вказаний автомобіль та викликали поліцію. По приїзду патрульних на місце виклику водій Volkswagen Passat вже спав на задньому сидінні, згодом він почав у грубій формі заперечувати причетність до ДТП, відмовився від освідування на вміст алкоголю в крові, погрожував поліцейським розправою, буянив.

Скрін з рішення КДКП

«Говорив, що нічого не вчиняв, висловлювався нецензурною лексикою, на зауваження не реагував, поводився неадекватно, ображав працівників поліції, принижуючи їхню честь та гідність, відмахувався руками. Потім працівники поліції одягли на руки Зінчука В.Ю. кайданки та посадили до свого службового автомобіля. Зінчук В.Ю. продовжував буянити, поводитися агресивно, рвався вийти з автомобіля, гучно висловлювався нецензурною лайкою на адресу працівників поліції, бився об бокове скло дверцят автомобіля. Працівники поліції пропонували Зінчуку В.Ю. пройти освідування на стан сп’яніння, однак той відмовлявся», - цитуються свідчення очевидців події в матеріалах справи.

«Під час спілкування з очевидцями події, складання протоколів, відібрання пояснень у свідків Зінчук В.Ю. поводитися неадекватно, не контролював себе, висловлювався нецензурними словами, в його поведінці були вияви агресії. Безпосередньо на його адресу Зінчук В.Ю. висловлював погрози: «Ми ще з тобою побачимось… Ти мене ще згадаєш…». Ці погрози сприйняті як реальні, зі слів Зінчука В.Ю. звучали як можливість фізичної розправи над поліцейським у майбутньому, так і неприємностями по службі. Зінчук В.Ю. висловлювався на його адресу та адресу присутніх працівників патрульної поліції нецензурними словами, ображав гідність, застосовував висловлювання в нецензурній формі, що присутні працівники патрульної поліції – це «особи нетрадиційної орієнтації». Бувши емоційно неврівноваженим, у спілкуванні з присутніми погрожував фізичною розправою, використовував ненормативну лексику, буянив», - йдеться в матеріалах справи про свідчення патрульних поліцейських, які прибули на виклик.

На основі даних матеріалів комісія прийняла рішення звільнити Вадима Зінчука з займаної посади. Рішення може бути оскаржене прокурором до адміністративного суду або Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокурор звільнення ДТП  
Матеріали по темі