Місто

Для вирішення проблеми зі сміттям влада Житомира збирається купити в лізинг техніку та понад 10 тисяч контейнерів

29 серпня 2019, 16:30

Влада Житомира планує придбати на умовах фінансового лізингу 12 спецавтомобілів для вивезення сміття та понад 10 тисяч контейнерів для приватного сектору.

На сайті міської ради 28 серпня опублікували проєкт рішення сесії «Про надання комунальному підприємству «Автотранспортне підприємство 0628» дозволу на закупівлю транспортних засобів та контейнерів на умовах фінансового лізингу».

Згідно даного документу, депутатам пропонують надати дозвіл КАТП 0628 на закупівлю транспортних засобів та контейнерів для збирання відходів на умовах фінансового лізингу; дозволити начальнику комунального підприємства Сергію Колеснику укласти договір фінансового лізингу; затвердити даний договір сесією Житомирської міськради, а також доручити КАТП 0628 провести закупівлю транспортних засобів та контейнерів для збирання відходів.

Про плани придбати відповідну техніку та контейнери, аби розв’язати проблему з прибиранням великогабаритного сміття та вивезенням відходів з приватного сектору, говорив міський голова Сергій Сухомлин 21 серпня в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info.

«Восени на сесію ми будемо виносити пропозицію по закупівлі нової техніки через лізинг для комунального підприємства. Це, приблизно, 5 автомобілів для вивезення сміття з контейнерів, 1 автомобіль для вивезення великих контейнерів з великогабаритним сміттям, 2 невеликих восьмикубових сміттєвози для вивезення контейнерів з приватного сектору і 4 автомобілі на базі мікроавтобусів з можливістю пресування сміття для прибирання урн з вулиць в центральній частині міста. Також плануємо закупити контейнери: приблизно 1000 великих контейнерів, які нам треба додатково встановити в місті, і близько 10 тис. невеликих контейнерів для приватного сектору. Це все разом приблизно вартуватиме 45-50 млн грн. Частина з цих коштів повернеться у вигляді плати приватним сектором за ці контейнери. Але це в комплексі має вирішити проблему з якістю вивезення сміття», - розповів Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, європейська практика щодо встановлення індивідуальних контейнерів для вивезення побутових відходів з приватного сектору вже застосовується деякими містами України. Вона передбачає закупівлю чи придбання в кредит мешканцями приватного сектору невеликих контейнерів, об’ємом 125 чи 250 літрів. І в подальшому приблизно двічі на тиждень вулицями буде їздити автомобіль, який збиратиме це сміття. Тоді, на думку Сергія Сухомлина, у місті буде менше проблем зі стихійними сміттєзвалищами.

Повний випуск програми «Діалоги» з мером Сергієм Сухомлиним про проблеми з вивезенням сміття та про будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні виконкому 28 листопада 2018 року йшла мова про наміри влади встановити індивідуальні контейнери для сміття в кожному подвір’ї, аби розв’язати проблему з вивезенням побутових відходів у приватному секторі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття КАТП контейнер лізинг  
Матеріали по темі