Місто

Справа Муравицького: житомирський суд оголосив перерву, бо хоче послухати спеціалістів, які робили експертизи

4 жовтня 2019, 12:08

Розгляд у справі про державну зраду, у якій фігурує житомирський блогер Василь Муравицький, триває. Суд оголосив двотижневу перерву.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Корольовського районного суду м. Житомира від 4 жовтня.

Зазначено, що суд 3 жовтня задовольнив клопотання прокурора щодо виклику спеціалістів та експертів, які робили експертизи та висновки щодо кримінального провадження, у зв’язку з цим була оголошена перерва. Наступне судове засідання відбудеться 18 жовтня 2019 року о 10 год. 00 хв.

З розкладу засідань

«У провадженні суду перебуває справа за обвинуваченням громадянина М., у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 110 (Фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), частини 1 статті 111 (Державна зрада), частини 2 статті 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), частини 1 статті 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні.

Ухвалою суду від 3 жовтня продовжено обвинуваченому запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце свого проживання та виконувати покладені судом обов’язки, а саме:

- прибувати до суду за його першою вимогою;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до компетентного органу паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- носити електронний засіб контролю.

Строк дії обов'язків – до 1 грудня 2019 року включно.

Нагадаємо, 14 серпня 2019 року на черговому судовому засіданні по справі житомирського блогера Василя Муравицького, якому інкримінують державну зраду, розглянули письмові докази, які зібрали правоохоронці під час негласних слідчих дій. Прокурор продемонстрував скіншоти документів з робочого комп’ютера та озвучив приватні переписки блогера з кількома імовірними замовниками публікацій антиукраїнського змісту.

Як повідомляв Житомир.info, правоохоронці встановили, що житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації, тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер. Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднане з розпалюванням національної ворожнечі. 2 серпня 2017 року ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира Муравицькому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартоюбез права внесення грошової застави. 13 жовтня 2017 року речниця СБУ Олена Гітлянська оприлюднила подробиці справи житомирянина Василя Муравицького, якому інкримінують державну зраду. 27 червня 2018 блогеру змінили запобіжний захід – з тримання під вартою на домашній арешт. 18 липня 2018 року в ГУНП йому одягли електронний браслет.

Від січня 2019 року Василя Муравицького захищає єдина адвокатка Світлана Новицька, яка захищала творців «Новоросія-ТВ». На судовому засіданні 25 лютого 2019 року Новицька заявила, що дії суду викликають у сторони захисту сумнів у неупередженості та незалежності, й подала клопотання про відвід колегії суддів, але суд його не задовольнив.

10 червня суд розглядав питання зміни запобіжного заходу Василю Муравицькому і вирішив залишили блогера під цілодобовим домашнім арештом, попри скарги на здоров’я.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Муравицький держзрада суд  
Матеріали по темі