Події

За вихідні у Житомирській області пошуковці виявили 17 загиблих бійців Другої світової війни, 8 з них мали смертні медальйони

8 October 2019, 09:30

Упродовж вихідних 5 та 6 жовтня у Новоград-Волинському районі пошуковці відкопали останки 17 радянських солдатів.

Про це ввечері 7 жовтня повідомили на сторінці Історико-патріотичного об’єднання «Пошук» у соцмережі.

«17 солдатів РСЧА знайдено за ці вихідні членами ІПО "Пошук" в Новоград-Волинському районі. Першого солдата вдалося знайти завдяки двом артилерійським гільзам 122 мм, які хтось кинув йому в ноги. При солдаті було знайдено хімічні олівці, монети, ключик та медальйон! За декілька годин було знайдено яму, в якій знаходилися залишки 3-х воїнів. Серед них був один офіцер (попередньо лейтенант). У одного солдата були трофейні німецькі підсумки. На жаль, ці солдати залишаться невідомими. Вже ближче до кінця дня металошукач видав сильний сигнал. Під час проведення розвідки зрозуміли, що маємо місце з великим захороненням солдатів. Роботи по ексгумації останків продовжили на другий день. Всього в ямі були рештки 13 солдатів. Вони сильно постраждали від артилерійського вогню, так як мають дуже серйозні пошкодження. При солдатах було знайдено мильницю, фляги, каски СШ-39, протигази, ложки, а саме головне 7 медальйонів. Всі 17 солдатів загинули в жорстоких боях липня 1941-го року. Маємо велику надію, що вдасться ідентифікувати 8 солдатів із 17», - повідомили пошуковці.

Кількома днями раніше ІПО «Пошук» повідомляв про виявлені рештки ще одного бійця радянської армії.

«Продовжуємо пошукову роботу у Новоград-Волинському районі. Результатом виїзду став знайдений солдат РСЧА, який загинув у липні 1941-го року. Фляга, протигаз, ложка, речовий мішок зразка 1939 року це все що було знайдено при солдаті. Великим розчаруванням став пустий смертний медальйон, який був не закручений. На жаль, воїн залишиться невідомим...», - повідомили пошуковці 4 жовтня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Пошук ІПО солдат останки рештки РСЧА  
Матеріали по темі