Суспільство

ДП «Житомирстандартметрологія» – одній із найуспішніших організацій системи технічного регулювання – виповнилося 95 років

15 жовтня 2019, 14:33

Крім того, цього місяця підприємство відзначає ще дві важливі дати: 10 жовтня – своє професійне свято День працівників стандартизації та метрології, а 14 – Всесвітній день стандартів.

Державне підприємство "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (ДП "Житомирстандартметрологія"), яке ось уже п'ятий рік очолює Людмила Петрівна Данчук, зустрічає свої свята вагомими здобутками в економічно-господарській діяльності. Сьогодні підприємство стабільно і прозоро працює, виконує усі фінансові плани та податкові зобов'язання, вчасно виплачує заробітну плату і повністю забезпечує соціальний пакет.

Наполегливо освоюються нові напрямками діяльності. Особливо відчутно зросли обсяги метрологічних робіт. А напередодні свят метрологічний центр ДП "Житомирстандартметрологія" вчергове успішно здав свої головні іспити – отримав уповноваження на повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) від Мінекономрозвитку України та одним із перших у державі акредитував свою калібрувальну лабораторію у відповідності вимог нового національного стандарту ДСТУ ІSО/ІЕС 17025 версії 2017 року в Національному агентстві з акредитації України (НААУ).

При цьому, центр не просто зберіг стару, досить об'ємну сферу повноваження, але й розширив її аж до 56 категорій засобів вимірювальної техніки, що дозволяє охопити повіркою практично всі ЗВТ, які експлуатуються в нашій області.

Для цього на заміну морально і фізично застарілого обладнання придбали найсучасніші робочі еталони та оперативно освоїли повірку та калібрування нових видів ЗВТ медичного призначення. Понад мільйон гривень було витрачено на установку з повірки лічильників газу. Взагалі, останнім часом прямі інвестиції у сферу метрології склали майже 3 млн. гривень.

Нині калібрувальна лабораторія ДП "Житомирстандартметрологія" має право виконувати роботи з калібрування устатковання, яке експлуатується у харчових, промислових, ветеринарних, фітосанітарних, електровимірювальних та інших лабораторіях. Сфера акредитації калібрувальної лабораторії також включає устатковання лабораторій контролю колісних транспортних засобів, у тому числі майданчики з лінійно-кутовими характеристиками. Калібрування виконується як в умовах калібрувальної лабораторії, так і на місцях експлуатації устатковання на території замовників. Завдяки новітньому обладнанню і високій кваліфікації метрологи сьогодні виконують повірку і калібрування ЗВТ практично по всій Україні.

Підприємство має постійний запит на послуги фахівців, які працюють у сфері стандартизації. Перевірка технічних умов і змін до них, виконання функцій Агента з виготовлення і розповсюдження офіційних копій нормативних документів, перевірка маркування продукції на відповідність вимог чинного законодавства, інформаційно-методичне забезпечення суб'єктів підприємницької діяльності, організація різноманітних науково-навчальних заходів для представників підприємств та організацій Житомирщини – ось короткий перелік робіт, які виконуються відділом підтвердження (оцінки) відповідності та стандартизації.

ДП "Житомирстандартметрологія" також успішно проводить роботи із сертифікації продукції, робіт, послуг, систем управління та атестації виробництв у Добровільній системі сертифікації УкрСЕПРО. Слід відмітити, що таке право орган із сертифікації ДП "Житомирстандартметрологія" отримав другим в Україні, що є безумовним визнанням його справжнього авторитету. Загалом, сфера акредитації органу включає понад 200 найменувань продукції і 8 технічних регламентів. ДП "Житомирстандартметрологія" має можливість комплексного підходу в проведенні робіт із сертифікації спільно з акредитованою лабораторією.

Орган з оцінки відповідності ДП "Житомирстандартметрологія" тісно співпрацює із заявниками стосовно проведення робіт з оцінки відповідності продукції (у тому числі обліку та реєстрації декларацій відповідності продукції) вимогам технічних регламентів.

Фахівці підприємства доволі успішно працюють над сертифікацією систем управління якістю та систем управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). При цьому, системи НАССР сертифікуються не лише на промислових харчових підприємствах, але й у закладах громадського харчування.

Велика увага в ДП "Житомирстандартметрологія" приділяється розвитку і зміцненню матеріальної бази випробувальної лабораторії, акредитованої НААУ на технічну компетентність та незалежність у відповідності до вимог ДСТУ ISO 17025. Лабораторія має право використовувати комбінований європейський знак ILAC MRA на протоколах, що дає нашим виробникам можливість їх визнання за кордоном без додаткових процедур, які раніше вимагали величезних затрат у валюті.

Сьогодні випробувальна лабораторія проводить випробування харчової продукції, продовольчої сировини, побутової хімії, усіх видів посуду, паперу, будівельних матеріалів та обладнання. Велика увага при випробуваннях надається перевірці якості продуктів харчування з метою недопущення її фальсифікації, також проводяться дослідження продуктів харчування і продовольчої сировини на вміст генетично-модифікованих організмів (ГМО).

Завдяки багатющому досвіду, накопиченому за роки своєї діяльності, ДП "Житомирстандартметрологія" з оптимізмом дивиться у завтрашній день і сміливо будує плани на майбутнє, по праву займаючи достойну нішу у сфері технічного регулювання не лише в нашій області, але й загалом в Україні.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирстандартметрологія  
Матеріали по темі