Суспільство

​Займатися з пацієнтами у «Школі супергероїв» у Житомирській обласній дитячій лікарні вчителі почнуть з наступного року

7 листопада 2019, 13:55

Повноцінно «Школа супергероїв» в Житомирській обласній дитячій лікарні розпочне працювати в наступному році. Фінансування на оплату праці вчителів виділять з 1 січня 2020 року. Поки з пацієнтами займаються вихователі, які працюють у відділеннях лікарні.

У публікації на сторінці спільноти «Право на освіту» в мережі Facebook, 6 листопада розмістили інформацію про роботу «Школи супергероїв» у КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» і зазначили, що в обласній дитячій лікарні така школа без вчителів.

«На жаль, у Школі Супергероїв при Обласній дитячій лікарні в Житомирі маленькі пацієнти залишаються без навчання, а класи - пусті, тому що вчителі не хочуть працювати в борг. Тут важлива підтримка Міністерство освіти і науки України. 12 мільйонів гривень з бюджету на їх зарплати лежать у резерві і чекають на чіткий розписаний порядок отримання. Міністерство фінансів України необхідна і ваша порада. Продовжуємо рухати цю реформу!», – йдеться у повідомленні.

Однак, «Школа супергероїв» працює, але силами лікарні і замість вчителів, з дітьми займаються вихователі. Про це у коментарі Житомир.info 7 листопада розповів головний лікар обласної дитячої лікарні Юрій Довгополий.

«Школа працює, але нашими силами. Взагалі, по теорії там управління освіти має підключитися і Станишівська школа має забезпечити роботу. Вони там вивчають це питання. У мене є вихователі, які працюють по відділеннях, то вони зараз там працюють. А по ідеї, згідно чинного законодавства, повинна ця школа працювати як освітній заклад. Є виділена державна субвенція на навчання дітей, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в обласних закладах, на це виділені гроші. Управління освіти має заключити з нами угоду на оренду приміщення, надати вчителів і ці вчителі повинні займатися. Але, щось на жаль, департамент освіти не спішить», – розповів Юрій Довгополий.

Начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Лариса Шевчук розповіла Житомир.info, що передбачені державою кошти для роботи цієї школи до області не надійшли.

«У державі були передбачені кошти на ці школи, вони не прийшли на області, тому що не було постанови Кабміну, вони там на верху не змогли їх надати. Зараз ми пишемо і у нас буде програма нова обласна для того, щоб виділити кошти, але ці кошти ми зможемо виділити з нового фінансового року, тобто з 1 січня. Поки не прийдуть державні кошти. Тому з 1 січня буде у нас фінансування, а людей брати без фінансування зараз, відкривати школу, ну, ми не маємо права на це. Спробуй людині попрацювати і не дати зарплату. Тому, тут доведеться нам чекати, тому що немає ніякої ситуації іншої. Всі це знають. Ну, не вийшло. Місто написали свою програму раніше, вони ці гроші пропустили сесією раніше, у нас це може бути з 1 січня. Вчителі там будуть із Станишівської школи», – розповіла Лариса Шевчук.

«Школи супергероїв» у КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека», яку відкрили майже місяць тому, користується попитом у маленьких пацієнтів.

«Ми були практично першими, хто підтримав цю ініціативу «Школи супергероїв» і ми підходили до цього системно. Спочатку було винесено це питання на сесію міської ради, підтримка була отримана депутатського корпусу. Були виділені кошти на ремонт, на обладнання і все інше. Потім разом департамент освіти, управління охорони здоров’я і я ми робили положення, яке має бути для того, щоб ми мали змогу виплачувати педагогічним працівникам кошти, щоб був облік і щоб це було дійсно так, як повинно бути. У нас все було готове до відкриття до 1 вересня, але ми все-таки повинні були положення прийняти рішенням сесії. І коли це все вже було прийнято, у нас є договір між лікарнею і 33 загально-освітньою школою і педагоги мають години викладання, вони викладають і отримують заробітну плату. Зрозуміло, є попит, ця школа і ця кімната облаштована сучасно, є мультимедійна дошка, ми забезпечили всіма підручниками, канцелярією. Діти з радістю йдуть, не зважаючи на те, що вони знаходяться в лікарні. І батьки радіють», – розповіла заступниця Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Нагадаємо, Житомир став другим містом після Києва, де стартувала реалізація проєкту з розбудови лікарняних шкіл «Право на освіту». В лютому 2019 року ОДА повідомляла, що договір про співпрацю з ініціаторами проєкт вже підписали, і вже є проєкт навчального класу в обласній дитячій лікарні. 24 липня прес-служба Житомирської ОДА повідомляла, що на «Школу супергероїв» у житомирській дитячій лікарні виділили 233 тис. грн

Як повідомляв Житомир.info, 11 жовтня у дитячій лікарні в Житомирі відкрили «школу супергероїв».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа супергероїв лікарня Довгополий Шевчук Житомир  
Матеріали по темі