Влада

Мінсоцполітики анонсує повне забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації та погашення заборгованості перед «чорнобильцями»

8 листопада 2019, 09:51

Міністерство соціальної політики вперше за багато років повністю забезпечить потреби осіб з інвалідністю у засобах реабілітації (ТЗР) в 2019 році. На це з Державного бюджету-2019 року буде додатково спрямовано майже 787 млн грн, що дозволить виготовити додатково близько 250 тис. виробів для осіб та дітей з інвалідністю.

Про це повідомила 7 листопада пресслужба Мінсоцполітики.

Зазначається, що це стало можливим після підписання 7 листопада президентом України Володимиром Зеленським законопроєкту про внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік.

«На забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) буде додатково виділено 786 млн 950,5 тис. грн (зараз на це передбачено 1 млрд 210 млн грн). Це дозволить виготовити додатково близько 250 тис. виробів для осіб та дітей з інвалідністю. Це не перший крок із додаткового фінансування ТЗР. У вересні цього року завдяки спільним зусиллям Мінсоцполітики та Бюджетного комітету Верховної Ради особи з інвалідністю отримають додаткових 82 млн грн. Крім того, уже сьогодні регіональні управління соціального захисту населення отримують кошти, які не надійшли вчасно у зв‘язку із раніше прийнятою постановою КМУ і зміною процедур фінансування. В Міністерстві проведено роботу для якнайшвидшого відправлення коштів в регіони», - йдеться у повідомленні.

Серед змін до держбюджету – також додаткове фінансування на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Мова йде про додаткові 354,5 млн грн (зараз на це передбачено 1 млрд 980,9 млн грн). Ці гроші підуть:

на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування;

на доплату за роботу в зоні відчуження, виплату щорічної та додаткової відпусток;

на відшкодування Фонду соціального страхування витрат на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах;

на виплату компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення.

«Таким чином, ми покриємо заборгованість перед чорнобильцями у рамках програми. Уже найближчим часом кошти повинні надійти в Мінсоцполітики, ми розподілимо їх по регіонах для їх подальшого цільового використання. Фактично уже до кінця листопада гроші будуть у «чорнобильців», - підкреслила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Також вона наголосила, що для унеможливлення зловживань та максимально ефективного використання коштів на потреби тих, хто справді потребує ТЗР, проводиться аналіз Центральної бази інвалідів (ЦБІ).

«Ми хочемо знайти можливі зловживання, виявити унікальність направлення, наявність сумісних ТЗР і т. д. Це внутрішня перевірка ЦБІ, яка не вплине на тривалість видачі засобів реабілітації. Усі ці зусилля спрямовані на те, щоб забезпечити максимальну адресність допомоги для осіб з інвалідністю», - зазначила Юлія Соколовська.

Зазначимо, що в липні 2019 року Житомирська ОДА повідомляла, що з початку року в області 26 млн 177 тис. грн спрямували на придбання та ремонт різних технічних засобів для осіб з інвалідністю.

Як повідомляв Житомир.info, власникам «чорнобильських» посвідчень 1, 2 і 3 категорій необхідно до 1 січня 2020 року замінити їх на нові зразки, для цього при Житомирській ОДА створили комісію, яка перевіряє документи «чорнобильців» та видає нові посвідчення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінсоцполітики Соколовська інвалідність ЧАЕС реабілітація люди з інвалідністю  
Матеріали по темі