Влада

Депутати підтримали звернення до ВР про перевірку «токсичного органу» - Держгеокадастру в Житомирській області

12 листопада 2019, 17:52

На сесії обласної ради 12 листопада депутати направили звернення до вищих органів влади щодо проведення перевірки діяльності керівництва Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Причиною цього стали численні повідомленні про існування корупційних схем в структурі та порушення земельного законодавства при наданні земельних ділянок.

Перед голосування і депутати, і представники громадськості висловили свої точки зору щодо роботи Головного управління Держгеокадастру.


«Я є потерпілим по одному кримінальному провадженню, у якому фігурують працівники нашого Держгеокадастру. Цю книжечку «Земельний кодекс України» я вже п'ять років ношу з собою. Чому? Тому що не виконується земельний кодекс в частині ст. № 122 та № 123, де чітко написано, хто і як має розпоряджатися нашими землями. Підробка документів, перевищення повноважень і службова недбалість — це все присутнє у нашому житомирському геокадастрі, районному й у всіх районах. Тому хочу звернутися до вас, Віталій Іванович (Бунечко, голова Житомирської ОДА, — ред.) з пропозицією: давайте, поки центральний орган буде реагувати, ініціюємо на Житомирщині аудит діяльності цього токсичного органу», – говорить приватний підприємець Олександр Міщенко.

«Ми всі знаємо про перезавантаження, як і Держгеокадастру і інших органів, наприклад, ДАБІ. Постійно казав, і до того моменту, поки не перезавантажується, буду про це казати. Ми знаємо про токсичність цих органів, ми знаємо про те, що відбувалося. Про цю чарівну кнопку всі чули і я почув про неї тут, що ми не бачимо, що відбувається на місцях. Ми перевіримо Держгеокадастр, безумовно», — відповідає голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко.

«Ми, якщо не пригадуєте, за наполягання обласної ради вже зверталися про зміну керівника Держгеокадастру. Його змінили, але ситуація залишилась та сама. Причому нас інформують, що там певні угрупування як контролювати, так і контролюють його. Ми сподіваємось, що там не просто змінять керівника, а зміниться ситуація там», – коментує депутат Житомирської обласної ради Сидір Кізін.

Після чого голова Житомирської облдержадміністрації зауважив, що сподівається на нову систему у Держгеокадастрі, яку анонсував уряд.

«Перепрошую, можливо, мене некоректно зрозуміли. Я не казав про зміну керівника, а саме про систему. Керівника вже змінено, безумовно, буде система», – каже голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма також підтримав думки колег і голову ОДА.

«На жаль, керівник сьогодні не підзвітний, не підконтрольний ні обласній адміністрації, ні обласній раді. Але позицію наших жителів області і нас, адже ми теж є жителями області. З цією проблемою стикаються практично в кожному селі, населеному пункті. Нарікань найбільше в геокадастрі», – зауважує Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Звернення підтримали 55 депутатів Житомирської обласної ради (усього їх 64, на сесії були присутні 56).

Нагадаємо, депутати облради 12 листопада 2019 схвалити текст звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Національного секретаріату ІПВГ (Ініціативи прозорості видобувних галузей) України, багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ щодо включення у звіт ІПВГ корисних копалин, які видобуваються в Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держгеокадастр земля звернення сесія облради  
Матеріали по темі