Влада

​Депутати просять включити у звіт ІПВГ корисні копалини, які видобуваються на території Житомирської області

12 листопада 2019, 13:11

Схвалити текст звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Національного секретаріату ІПВГ (Ініціативи прозорості видобувних галузей) України, багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ щодо включення у звіт ІПВГ корисних копалин, які видобуваються в Житомирській області.

Звернення, яке підготував депутат Остап Маланюк, ухвалили на черговій сесії обласної ради 12 листопада: «за» проголосували 54 з 56 присутніх депутатів (всього в облраді 64 депутати).

«Звертаємося з проханням розглянути питання щодо включення у звіт ІПВГ корисних копалин,які видобуваються на території Житомирської області, а саме: граніт, бурштин, ільменіти, пісок, каоліни. Звітування компаній, згідно зі стандартом ІПВГ, дозволить Житомирській обласній раді забезпечити прозорий процес погодження спецдозволів, сприятиме налагодженню сталого діалогу між компаніями, місцевою владою та громадами», - йдеться у зверненні.

Зазначається, що прийняття закону «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та включення корисних копалин, що видобуваються на Житомирщині, у звіт ІПВГ сприятиме врахуванню інтересів місцевих громад при наданні погодження на здійснення видобутку корисних копалин на їх території, підвищенню ефективності використання коштів, отриманих у вигляді рентних та екологічних платежів, на місцевому рівні, починаючи з визначення пріоритетів фінансування і завершуючи дієвим контролем за використанням виділених коштів.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року депутатська комісія Житомирської облради не підтримала питання про розгляд звернення Держгеонадр щодо визначення для продажу через аукціон родовища ільменіту «Федорівське», що знаходиться у Черняхівському районі.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії Житомирської облради 23 лютого 2017 року були прийняті шість рішень, які стосуються дозволів на користування надрами. Під час пленарного засідання депутат з фракції ВО «Батьківщина» Дмитро Кропачов заявив, що під час голосування порушувався регламент, а згодом написав у своєму блозі, що «як тільки голосування за ільменіти, то це питання просто «проштовхують». У квітні 2017 жителі Народицького району пікетували сесію Житомирської облради, протестуючи проти видобутку ільменіту. Тодішній голова ОДА Ігор Гундич запевняв, що, зі слів представника компанії, видобуток буде вестися шахтним методом і ніякого відкритого видобутку не буде. У червні 2018 року Державна служба геології та надр України скасувала рішення про надання дозволу ПП «ДБР-3» на видобування ільменіт-апатитових руд в Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія облрада добування копалини звіт ІПВГ  
Матеріали по темі