Події

​Житомирський суд зобов’язав Російську Федерацію сплатити 5 млн грн моральної шкоди дружині та дітям загиблого АТОвця

21 листопада 2019, 13:28

Суд у Житомирі задовольнив позов дружини загиблого АТОвця до Російської Федерації щодо відшкодування понад 5 млн грн моральної шкоди.

Таку ухвалу виніс 11 листопада Богунський райсуд Житомира у справі щодо відшкодування Російською Федерацією моральної шкоди дружині та двом неповнолітнім дітям загиблого в 2014 році АТОвця. Заявлена в позові вимога - стягнути моральну шкоду у розмірі 1 млн 671 тис. грн (60 тис. євро) на користь дружини загиблого та в такому ж розмірі - на користь двох неповнолітніх дітей. Таким чином, загальний розмір завданої моральної шкоди становить 5 млн 13 тис. грн.

У матеріалах суду йдеться про те, що чоловік позивачки проходив службу у званні старшого сержанта на посаді головного командира мінометного взводу мінометної батареї 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

«28.07.2014 року в службовий час під час виконання бойового завдання у складі сил батальйонно-тактичної групи бригади по знищенню російських найманців поблизу с. Дібровка Шахтарського району Донецької області отримав несумісне із життям осколкове поранення, що стало причиною його смерті. Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 03.10.2018 року у справі №295/9177/18 встановлено юридичний факт загибелі ОСОБА_4, при виконанні обов`язку військової служби 28.07.2014 поблизу с. Дібровка Шахтарського району Донецької області, внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», - йдеться в матеріалах суду.

Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що через смерть чоловіка та батька вони «втратили сенс життя та віру в майбутнє, постійно відчувають страждання від втрати рідної людини, що не дає можливості нормально спілкуватись з оточуючими, працювати та підтримувати нормальний соціальний спосіб життя, оскільки, постійно знаходяться у стресовому стані, що супроводжується періодичними депресіями».

Представник відповідача на судове засідання не з’явився, хоча про розгляд справи було належним чином повідомлено посольство Російської Федерації в Україні, тож суд виніс заочне рішення, яким задовольнив позивні вимоги щодо відшкодування моральної шкоди у повному обсязі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АТО суд моральна шкода загиблий  
Матеріали по темі