Події

​Селищна рада у Житомирській області віддала фермеру «не свої» 330 га землі

3 грудня 2019, 11:35

Коростенська місцева прокуратура подала позов до суду про припинення незаконного користування майже 330 га землі вартістю 34 млн грн.

Про це 3 грудня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Коростенською місцевою прокуратурою заявлено позов щодо припинення неправомірного користування фермерським господарством землями сільськогосподарського призначення площею 328 га та повернення їх розпоряднику земель державної форми власності», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Установлено, що у жовтні 2018 року, за рішенням Народицької селищної ради, місцевому фермерському господарству передано у користування на умовах оренди сім земельних ділянок вартістю 34 млн грн, розташованих єдиним масивом, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Однак сільськогосподарські угіддя, що відносяться до земель державної форми власності, передані з порушенням вимог статей 116, 122, 123 та 134 Земельного кодексу України, оскільки розпоряджатися землями такої категорії мають право не органи місцевого самоврядування, а територіальні органи Держгеокадастру. До того ж, значний масив землі передано без проведення аукціону.

«З метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулася до господарського суду Житомирської області», - повідомили в пресслужбі прокуратури.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2019 Коростишівська прокуратура подала позов про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та водосховища на річці Ірша у Новій Боровій Хорошівського району, загальною площею 700 га та вартістю майже 208,7 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля фермер Народичі  
Матеріали по темі