Події

​Прокуратура вимагає від підприємця звільнити 700 га землі і водосховища в Житомирській області, якими він незаконно користується 2 роки

27 листопада 2019, 10:07

На Житомирщині прокуратура заявила позов про припинення неправомірного користування земельною ділянкою та водосховищем площею майже 700 га вартістю майже 208,7 млн грн, що на р. Ірша

Коростишівською місцевою прокуратурою заявлено позов про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та водного об'єкта - водосховища, що поблизу с. Нова Борова Хорошівського району.

Установлено, що в липні 2017 року Управління державного агентства рибного господарства в області та в серпні 2017 року Державне агентство рибного господарства України погодили приватному підприємцю режим рибогосподарської експлуатації водосховища площею 691 га вартістю майже 208,7 млн грн, розташованого на річці Ірша, поблизу смт Нова Борова Хорошівського району. Таке погодженням стало підставою для використання земельної ділянки та водного об'єкта приватним підприємцем з численними порушеннями вимог чинного законодавства.

Зокрема, у порушення вимог ст. 122-126 Земельного кодексу України, водний об’єкт у комплексі із земельною ділянкою фактично використовуються без прийняття позитивних рішень Житомирської обласної державної адміністрації, яка наділена повноваженнями передавати такі об’єкти у користування, та відповідного договору оренди.

Також, не дотримано вимог ст. 85 Водного кодексу України, ст. 134, 206 Земельного кодексу України щодо проведення передбаченої законодавством процедури земельних торгів та обов’язкової сплати оренди, яка мала б надходити до бюджетів місцевого та обласного рівнів.

Наразі позов перебуває на розгляді у господарському суді Житомирської області

Додатково: використання водосховища для рибогосподарських потреб без укладення договору оренди водного об'єкта та земельної ділянки порушує вимоги ст. 13, 14 Конституції України про те, що земля перебуває під особливою охороною держави та є основним національним багатством, від імені Українського народу права власника на землю здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Також відсутністю укладеного договору оренди порушено вимоги ст. 93, 96 Земельного кодексу України про оплатне використання земельних ділянок та низку інших вимог законодавства.

У прокуратурі нагадують, що річка Ірша впадає у р. Тетерів, яка, у свою чергу, є правою притокою річки загальнонаціонального значення - Дніпра, води якого наповнюють Київське водосховище.

Як повідомляв Житомир.info, у 2015 році екологи вилучили сітки у приватного підприємця, який ловив рибу на двох водосховищах у Новій Боровій. Згодом підприємець запевняв, що у нього є всі дозволи на промисловий вилов риби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водосховище прокуратура Нова Борова Ірша  
Матеріали по темі