Події

У Житомирській області викрили фірму, яка незаконно встановила в держустановах російське програмне забезпечення

6 грудня 2019, 17:24

У Житомирській області Служба безпеки України блокувала витік конфіденційної інформації із державних установ, військових частин та комунальних підприємств регіону.

Про це 6 грудня повідомляє прес-група управління СБУ в Житомирській області.

«Місцева комерційна структура незаконно встановила російське програмне забезпечення на комп’ютерах понад 50 держустанов. Використання заборонених програм створювало передумови для доступу спецслужб РФ до державних інформаційно-телекомунікаційних систем. Під час укладання договорів на обслуговування двоє власників фірми реалізовували програмну продукцію, яка рішенням РНБО України внесена до санкційного списку. Свою незаконну діяльність ділки «прикривали» шляхом зміни юридичних назв підконтрольної комерційної структури», - йдеться у повідомленні.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігурантів справи та державних установах правоохоронці виявили серверне обладнання, комп’ютерну техніку та договірну документацію.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 330 (передача або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни) триває досудове розслідування.

Служба безпеки України нагадує, що спецслужби РФ активно використовують комп’ютерні програми і спеціальні технічні засоби для прихованого отримання розвідувальної інформації, насамперед щодо оборонного потенціалу нашої держави. Таке програмне забезпечення встановлюється як на персональні комп’ютери, так і на мобільні телефони для отримання доступу до інформації, яка зберігається на пристрої чи передається електронною поштою, месенджерами чи під час розмов.

Як повідомляв Житомир.info, на початку травня 2019 року СБУ попередила підготовку спецслужбами РФ терористичного акту на одному із арсеналів Збройних сил України у Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ програмне забезпечення Росія  
Матеріали по темі