Місто

У Житомирі все погано зі сміттям та водопостачанням, але школи і дитсадки містянам подобаються. Результати опитування

9 December 2019, 13:32

Соціологічна група «Рейтинг» 9 грудня оприлюднила результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування, яке було проведене від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

«Це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг. Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%», - повідомляють соціологи.

Нагадаємо, результати четвертого муніципального опитування оприлюднювали в березні 2018 року.

56% опитаних житомирян вважають, що зараз справи в місті йдуть у правильному напрямку, в 2018 році таких було 32%.

На запитання «Як змінилося за останні 12 місяців економічне становище Вашої сім’ї?» 61% опитаних зазначили, що залишилося на попередньому рівні, покращилося у 17%, погіршилося у 20%.

При цьому містяни вважають, що якість обслуговування та надання послуг у порівнянні з лютим 2018 року погіршилася.

Далі надані послуги конкретизували. Зокрема, тротуари подобаються 19% опитаних, 19% вважають їх поганими, а 14% - взагалі жахливими.

Зі збором сміття ситуація ще гірша: задоволений лише 21%, 28% вважають ситуацію поганою, 19% - жахливою. За цим показником Житомир – у трійці аутсайдерів і це найгірший показник міста за весь час проведення муніципальних опитувань.

З каналізацією ситуація трохи краща, ніж зі сміттям, але таж далека від задовільної: 21% все влаштовує, 43% не задоволені якістю. І це знову ж найгірший показник за весь час муніципальних опитувань.

Щодо якості послуг у медичних закладах, то тут за рівнем задоволеності Житомир займає восьму сходинку зверху, при тому що відмінними їх вважає лише 1%, добрими – 13%, поганими – 26% і жахливими – 18%.

Транспортна інфраструктура викликає захват у 2% житомирян, 22% вважають її доброю, 20% - поганою і 13% - жахливою.

А ось вуличне освітлення оцінили на відмінно 11% містян – це четвертий показник серед усіх обласних центрів, хоча загальне місце Житомира – 11, бо 12% вважають, що вулиці освітлюються погано, а для 5% це просто нічне жахіття.

Дороги, на які всі постійно нарікають, повністю влаштовують 2% опитаних, ще 21% вважають їх добрими, а не задоволені якістю доріг у місті 40%. До речі, за якістю доріг на 9 місці серед обласних центрів.

11% опитаних житомирян помітили розвиток промисловості, а 24% взагалі було важко відповісти на це питання – це найвищий показник з поміж усіх міст.

З реконструйованим стадіоном «Спартак» і не завершеною реконструкцією стадіону «Полісся» Житомир входить у п’ятірку в опитування щодо якості спортивних закладів: 43% позитивних відповідей і лише 13% негативних.

Також Житомир в п’ятірці лідерів за якістю місцевих шкіл, які 5% вважають відмінними, 37% - добрими ійлише 14% висловилися негативно.

Ще краща ситуація з дитячими садками, де Житомир посів третє місце: 38% позитивних відповідей і лише 12% негативних.

Провальні результати щодо якості водопостачання: третє місце знизу, хоча позитивних відгуків – 31%, де 4% вважають водопостачання міста відмінним.

Цікаво, що останнім часом житомиряни відмічають погіршення доступності міста. Хоча за цим показником Житомир й займає четверту позицію, але позитивно доступ для людей з інвалідністю оцінюють лише 9%, негативно – 59%, де 30% вважають ситуацію жахливою. Це найгірший показник міста за весь час опитування.

Всі результати п’ятого муніципального опитування дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, за рік Житомир опустився на сім позицій у рейтингу найкомфортніших міст України і станом на жовтень 2019 року займав 16 місце з 22.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування комфорт  
Матеріали по темі